Луганська область, Марківський район

Урочисті заходи до Дня визволення Марківського району від німецько-фашистських загарбників

Дата: 13.01.2020 16:58

77 років тому Марківщину було звільнено від фашистських загарбників. І вже стало доброю традицією саме у ці зимові дні проводити  урочисті заходи у широкому колі громади.

Збігають роки, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв і з сторінок книг. Її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінь.

З метою вшанування пам’яті полеглих у боротьбі за свободу рідної землі сьогодні, 13 січня, в залі засідань райдержадміністрації зібралися керівники району, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій райцентру, громадських організацій, ветерани.

Із закликом пам’ятати ті воєнні лихоліття, до присутніх звернувся селищний голова Ігор Дзюба: «Ми глибоко шануємо память тих, хто наблизив День Перемоги. Згадуємо імена, що навіки вписані в історію Марківського краю власною кров’ю, бронзою й гранітом обелісків. Ми повинні завжди пам’ятати величний подвиг визволителів рідної землі. Доземний уклін усім, хто пережив роки війни, кував перемогу в жорстоких боях на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, витримав важкі роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн та відроджував рідний край».

З нагоди відзначення пам’ятної дати до присутніх також звернулися голова районної ради Андрій Лигута та заступник голови райдержадміністрації Ігор Копатько.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за визволення Марківщини.

В тематичній концертній програмі, підготовленою аматорами сцени, звучали пісні воєнних років.

До підніжжя пам’ятника воїнам-визволителям було покладено живі квіти та вінки, як знак щирої вдячності за бойовий подвиг солдатів Другої світової війни.