Луганська область, Марківський район

Звернення селищного голови Марківської селищної ради Ігоря Дзюби з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 08:21

Дорогі земляки, сьогодні Україна разом зі всім світом помолиться за жертвами Голокосту. Саме 27 січня 1945 року були звільнені в’язні концтабору Освенцим, але мільйони людей загинули у концтаборах.

Голокост – це біль, трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр. Тисячі людей, доль, зруйнованих родин та життів. Щодня ідеологи фашизму жорстоко вбивали безневинних людей.

Українці також пережили біль геноциду – Голодомор, який вбив мільйони наших співвітчизників. Сьогодні українці протистоять агресору, який хоче знищити наш народ. Ми знаємо правду про ті часи, ми пам’ятаємо про урок минулого, ми протистоїмо спробам розпалити ненависть серед українців та міжнаціональну ворожнечу.

Тож схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту, Голодомору, вбитими представниками кримськотатарського народу, українцями на сході країни: у Волновасі та Маріуполі, у Донецьку та Луганську. Світла пам'ять усім загиблим!

Миру усім нам, наснаги та сил.