Луганська область, Марківський район

Звернення селищного голови Марківської селищної ради Ігоря Дзюби до Дня пам’яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2020 08:46

Шановні жителі Марківщини!

29 січня ми вшановуємо хвилиною мовчання та молитвою пам’ять героїв-студентів, що стали на захист молодої української республіки під Крутами. Вражає саможертовність молоді, яка віддала своє життя за рідну Україну.

Цього ж дня 29 січня  1918 року понад триста курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з ворогом, ставши на захист Вітчизни біля поліського села Крути. Вони загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольної боротьби нашого народу.

Для нинішнього покоління, яке живе в омріяній сторіччями незалежній Україні, події того січневого дня мають стати не лише даниною пам’яті, а й важливим історичним уроком.

Не можна забути той великий та безсмертний подвиг юнаків, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власні життя.

Тож схилімо голови у глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони назавжди залишаться взірцем палкої любові до України.

Вічна слава Героям Крут!