Шановні мешканці Марківщини!

Дата: 10.04.2020 09:34

Фото без описуЗадля попередження захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції закликаємо громадян дотримуватись звичайних заходів обережності.

Зважаючи на щоденне стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, з 6 квітня 2020 Уряд вирішив запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину.

Ось, перелік стандартних рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

1) часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

2) під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

3) уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

4)  якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й ускладнене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;

5) відвідуючи живі ринки в районах, де зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

6) не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Будьте свідомими та обачними. Спостерігайте за своїми односельцями, які повернулися з інших регіонів, чи дотримуються вони чотирнадцятиденної самоізоляції. У випадку наявних порушень щодо карантинних обмежень, негайно повідомляйте у відповідні органи задля миттєвої реакції.

Нагадуємо,  найчастіше від моменту інфікування до появи певних симптомів проходить в середньому 6-7 діб, а максимальний термін, який може бути – це 14 діб.

Якщо людина не уклала декларацію із сімейним лікарем, потрібно звернутися на гарячу телефонну лінію Національної служби здоров’я України, яка спрямує до місця надання медичної допомоги.

Гарячі телефонні лінії:

Центр громадського здоров'я МОЗ України: 044-425-43-54

Урядова гаряча лінія: 1545

Міністерство охорони здоров'я: 0-800-505-201

Дисципліна та виконання усіх особистих та загальних заходів безпеки є протидією поширення коронавірусної інфекції!

Пам'ятайте, відповідальність – рятує життя!

Бережіть себе та своїх близьких!

Головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тамара Лигута