Розгляд повідомлень про корупцію від викривачів

Дата: 27.04.2020 15:17

Фото без описуЗ метою здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень посадовими чи службовими особами ГУ ДПС у Луганській області відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Луганській області здійснює розгляд повідомлень про корупцію отриманих від викривачів.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач – це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв'язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Наказом Державної податкової служби України від 27.02.2020 №108 затверджено Порядок організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в органах Державної податкової служби.

Повідомлення про корупцію – це повідомлення особи, що містить фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення працівником (працівниками) органів ДПС, іншими суб'єктами (особами), на яких поширюється дія вимог Закону України "Про запобігання корупції", корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення цього Закону, які можуть бути перевірені.

Реквізитами повідомлення про корупцію можуть бути:

• прізвище, ім'я, по батькові особи, яка, ймовірно, вчинила правопорушення або причетна до його вчинення, її місце роботи та посада;
  • текст повідомлення, що містить конкретну інформацію про факти вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції", яка може бути перевірена та не містить припущень або опосередкованих висновків;
  • прізвище, ім'я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення, із зазначенням дати;
  • у зверненні, поданому на електронні поштові скриньки, може бути вказано електронну поштову адресу, на яку викривачу може бути надіслано відповідь, або зазначено про інші засоби зв'язку з ним.

Повідомлення про корупцію може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно) з використанням будь-якого каналу: через поштову скриньку (93401, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, із зазначенням адресата: Відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Луганській області), через технологічні адреси електронної пошти (lg.vzk@tax.gov.ua, lg.vzk1232@tax.gov.ua), а також засобами телефонного зв'язку або у письмовому вигляді через визначених працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Луганській області.

Для забезпечення безперешкодного доступу для подання повідомлення про корупцію та забезпечення зручності процесу подання таких повідомлень надаємо робочі номери телефонів працівників підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Луганській області,з використанням яких можливо подати повідомлення про корупцію:

П.І.Б.

Міщенко Микола Васильович

Начальник відділу

(06452) 4-05-42

Голуб Сергій Олександрович

Заступник начальника відділу

Лоб Євген Вікторович

Кокора Ірина Олександрівна

Борис Валентин Володимирович

Головний державний ревізор-інспектор

Державний захист, права та гарантії захисту, захист трудових прав та відповідальність викривача здійснюються відповідно до вимог Закону України "Про запобігання корупції" (п.6.4 Наказу Державної податкової служби України від 27.02.2020 №108).

Відділ з питань запобігання

та виявлення корупції ГУ ДПС