Луганська область, Старобільський район

Про хід збирання пізніх культур в сільськогосподарських підприємствах

Дата: 02.09.2020 13:58

Сільгосппідприємствам усіх форм власності району необхідно зібрати соняшника на площі 20638 гектар, кукурудзи на зерно на площі 710 гектар, сорго на площі 200 гектар.

Вирощування соняшнику протягом останніх років залишається найбільш рентабельним видом діяльності аграрних підприємств.

У зв’язку з посушливими погодними умовами в липні – серпні більшість аналітиків знизили прогноз врожайності соняшника в Україні на 5%, найбільш несприятлива ситуація склалася на півдні. Станом на 27 серпня урожайність соняшника у Одеській та Миколаївських областях складає 11,3 ц/га, Херсонська – 18,0 ц/га. По Україні зібрано соняшник на площі 150,0 тис. га, намолочено 221,5 тис. тон, урожайність 14,8 ц/га.

По Марківському району станом на 02 вересня зібрано соняшнику на площі 850,0  га, намолочено 1,71 тис. тон, урожайність 21,2 ц/га.

Крім того більше побоювання викликає не кількість а якість майбутнього врожаю соняшнику. Висока ймовірність того, що через спеку постраждає рівень олійності сировини, що призведе до скорочення експорту соняшникової олії у 2020 -2021 роках.