Порядок переміщення грошових коштів до раи?ону або з раи?ону проведення антитерористичноі? операціі?

Дата: 28.09.2020 14:03

Фото без описуСтаттею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до раи?ону або з раи?ону проведення антитерористичноі? операціі?, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.

Зокрема відповідно до  «Порядку в’і?зду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані територіі? у Донецькіи? та Луганськіи? областях і виі?зду осіб, переміщення товарів з таких територіи?» затвердженого Постановою КМУ від 17.07.2019 р., діє процедура  яка поширюється на всіх фізичних та юридичних осіб, які здіи?снюють такии? в’і?зд/виі?зд і переміщення товарів через контрольні пункти в’і?зду/виі?зду, до складу яких зокрема  входять   Дорожніи? коридор «Стаханов-Золоте-Гірське-Лисичанськ» - КПВВ «Золоте»;   Дорожніи? коридор «Станиця Луганська-Щастя- Новои?дар» - КПВВ «Станиця Луганська».

Згідно п.2 Наказу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територіи? та внутрішньо переміщених осіб Украі?ни № 92 від 18.11.2019 року «Про затвердження переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно - логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речеи?», фізична особа може переміщувати готівкові кошти з тимчасово окупованих територіи? у Донецькіи? та Луганськіи? областях (далі - тимчасово окуповані територіі?) на контрольовані Украі?ною територіі? у сумі, що не перевищує 50000 гривень, або еквівалентніи? сумі, в тому числі в іноземніи? валюті, без підтверджувальних документів про і?х походження, а також у сумі, що перевищує 50000 гривень, або еквівалентніи? сумі, в тому числі в іноземніи? валюті, за умови погодження переміщення цих коштів з представниками координаціи?ного центру відповідно до законодавства; з контрольованих Украі?ною територіи? на тимчасово окуповані територіі? у сумі, що не перевищує 20000 гривень, або еквівалентніи? сумі, в тому числі в іноземніи? валюті без підтверджувальних документів про і?х походження.

Разом з цим з  урахуванням практики ЄСПЛ притягнення до адміністративноі? відповідальності громадян Украі?ни за порушення порядку переміщення товарів до раи?ону або з раи?ону проведення Антитерористичноі? операціі?, тобто, за статтею 204-3 КУпАП, після офіціи?ного припинення АТО  є протиправним, та є порушенням прав громадянина Украі?ни.

Роз’яснення надала головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Міловського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Чумак.

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутись за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 93 68, чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103. Це безоплатно, оперативно та професійно.

Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!