"Бюджет участі" - фінішна пряма

Дата: 12.11.2020 08:18

Фото без описуДобігла кінця Програма з реалізації бюджету участі в Марківській об’єднаній територіальній громаді на 2020 рік. На конкурсний відбір в рамках Бюджету участі було подано 12 проєктних заявок. Всі 12 стали переможцями, бо загальна вартість всіх поданих проєктів не перевищила обсяг коштів, який був визначений для реалізації Програми бюджету участі. Загальний обсяг видатків з бюджету громади , що планувалося витратити на реалізацію проєктів, склав 360 тис. грн. По факту – загальна вартість 12 проєктів – переможців склала 373980 грн., в т.ч. кошти виділені з бюджету громади 351804 грн., кошти залучені ініціаторами проєктів 22172 грн.

Найбільш популярними були проєкти , що спрямовані на облаштування дитячих майданчиків :

1. вул. Підгірна ( керівник проєкту Меженська Тетяна) загальна сума проєкту 29020,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1700,00 грн ;

2. вул. Східна ( керівник проєкту Шиманська Вікторія) загальна сума проєкту 27921,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1575,00 грн;

3. с.Караван-Солодкий ( керівник Передерій Анжеліка), загальна сума проєкту 24192,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1600,00 грн;

4. вул. Березова (керівник Соболєва Дар’я) загальна сума проєкту 26876,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 2000,00 грн;

5. с. Тишківка ( керівник Коренська Ірина) загальна сума проєкту 23264,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1640,00 грн.

Долучилися мешканці Марківщини і до створення спортивних міні-майданчиків:

1. с.Бондарівка (керівник Капля Людмила) загальна сума проєкту 29700,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 2000,00 грн;

2. Сільський клуб «Україна» (керівник Хрипченко Роман) загальна сума проєкту 33921,28 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1579,00грн;

3. С.Сичівка (ГО «Кризька сільська організація «Промінь») загальна сума проєкту 29602,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1575,00 грн.

Три проєкти мали на меті покращення благоустрою громади:

1. по вул. Задорожнього ( керівник проєкту Антоненко Катерина) проведено озеленення території біля каменю «Марківка» , створено зелений паркан із смарагдових туй , загальна сума проекту 26970,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 3000,00 грн;

2. по вул. Центральній облаштована фотозона - висаджено квіти, встановлено металеву конструкцію у вигляді містка, замінено бордюри, прокладено алейки з плитки до містка, пофарбовано лавки та ін.,( ініціативна група «Активні мешканці») загальна сума проєкту 29820,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1680,00 грн;

3. Біла криниця ( керівник проєкту Авакян Сусанна) загальна сума проєкту 30016,00 грн, в т.ч. власні кошти ініціативної групи 1575,00 грн., облаштовано місце відпочинку, власноруч виготовлено столи з лавками, альтанка, гойдалка та пісочниця.

Та один проєкт спрямований на термомодернізацію будівлі, а саме в сільському клубі с.Кризьке проведено за ініціативою ГО «Молода енергія» заміну шести вікон. Згальна сума проєкту 29864,00 грн, в т.ч. власні кошти громадської організації 2248,00 грн.

Програма з реалізіції бюджету участі започаткована та реалізована на Марківщині вперше. В ході реалізації виникали певні труднощі, через які реалізація проєктів не була такою швидкою, як планувалося! Пандемія COVID-19 спричинила подовження строків подачі проєктів з 15 травня до 10 червня 2020 року, з боку чинного законодавства України з 18 квітня 2020 року було внесені зміни в процедуру тендерних закупівель, таким чином, стало необхідно проводити тендер на закупівлю гойдалок та спортінвентарю.

Нарешті, все це позаду і на сьогодні ми маємо втілення нехай маленьких , але добрих справ! Ми дякуємо всім ініціативним групам, кожному учаснику, який долучився до реалізації проєктів за небайдужість, за активність та ініціативність.

Особлива подяка – Антоненко Катерині Дмитрівні, Пономаренко Тетяні, Соболєвій Дар’ї, Коренській Ірині, Меженському Володимиру, Міхєєву Сергію, Семенченку Віталію, Хрипченко Роману, Кір’яну Володимиру, Котельнікову Олександру, Лихому Костянтину, Пелюшенко Роману, Тарабановському Руслану, Сопільник Тетяні, Передерій Анжелі, Каплі Людмилі.

В ході реалізації проєктів, а саме щодо оприлюднення виконання робіт, було багато зауважень, коментарів, пропозицій. Абсолютно всі дописи були вивчені, проаналізовані й прийняті до відома. Зважаючи на все вищевикладене підбиваємо підсумки: «Не помиляється той, хто нічого не робить!»

На наступний рік буде розроблена Програма з реалізації бюджету участі на 2021 рік.

Сподіваємось наступного року побачити ще більше унікальних проєктів, які з радістю допоможе реалізувати відділ економічного розвитку, інвестицій та інформаційно-комунікаційних технологій Марківської ОТГ.

Всіх небайдужих, активних, ініціативних , тих , кого по-справжньому турбують проблеми нашого рідного краю, хто має креативні ідеї, які потребують негайного втілення в життя, чекаємо у 2021 році, слідкуйте за оголошеннями сайту Марківської громади!!!