Мужність і відвага крізь покоління...

Дата: 13.01.2021 08:32

Фото без опису14 січня 1943 рік - цей день назавжди залишиться в пам’яті нашого селища. Це День визволення Марківки від німецько- фашистських загарбників. Наше селище було визволено 14 січня 1943 року військами Південно – Західного фронту. З півдня – воїнами 195 стрілецької дивізії 1 гвардійської армії під командуванням генерал-полковника В.І. Кузнєцова, в центрі та з півночі – 267,172 та 350 стрілецькими дивізіями

15 стрілецького корпусу 6 армії.

З настанням темряви 13 січня стрілецький батальйон під командуванням полковника В. Герасимова здійснив обхідний маневр і завдав раптового удару противнику, крок за кроком вибиваючи його з зайнятих позицій. Почувши вибухи в тилу ворога, основні сили Червоної армії почали масштабну атаку. Всю ніч тривав напружений бій. На ранок 14січня гітлерівці відступили. Вони вперто захищалися. Вулицю Леніна райцентру загарбники спалили майже вщент.

Літа не зітруть в народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. Жити без пам’яті, без історії – значить зостатися без кореня життя. Ми маємо пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Зберегти історію – святий обов’язок нащадків. Шанувати пам’ять про полеглих бійців та ветеранів, що вже відійшли у вічність – свідчення нашої поваги до своїх визволителів, до тих, хто подарував нам життя. Тож доземний уклін усім визволителям.