Скасування штрафу

Дата: 11.02.2021 10:43

Чоловік підвозив на легковому автомобілі чотирьох супутників зі свого села в сусіднє і планував взяти з них оплату за проїзд, але невдовзі був зупинений поліцією. Його дія була кваліфікована як незаконне перевезення пасажирів до іншого населеного пункту з метою одержання прибутку,  не маючи відповідних дозвільних документів та реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Над ним відбувся суд, який угледів у діях невдалого водія адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, та присудив йому штраф у вигляді 1000 неоподаткованих мінімумів доходів (це склало 17 тис. грн.), а ще й сплату судового збору.

Звідки такі кошти у безробітного сільського жителя? До того ж він почував, що з ним обійшлися несправедливо. За порадою та захистом своїх прав в цій складній життєвій ситуації він звернувся до системи безоплатної правової допомоги.

Для безоплатного представництва інтересів клієнта в суді, Міловський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги призначив клієнту досвідченого адвоката Ігора Бірюкова, що вже кілька років співпрацює з системою  БПД.

Було вирішено подати апеляційне оскарження з проханням скасувати постанову, а провадження у справі закрити за відсутністю у діях Відповідача складу адміністративного правопорушення.

?А?д?в?о?к?а?т? ?з?’?я?с?у?в?а?в?,? ?щ?о?:?

•  пасажири, які перебували в автомобілі, повинні були сплатити водію гроші за проїзд тільки по приїзду до кінцевого пункту, тобто протоколом доведено, що винагороду за перевезення Відповідач не отримав, а закінчений склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП настає після отримання винагороди за послуги;
  •  в матеріалах справи немає доказів того, що Відповідач є підприємцем та отримує дохід від здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, як суб’єкт господарювання.

?В? ?о?б?ґ?р?у?н?т?у?в?а?н?н?я? ?а?п?е?л?я?ц?і?й?н?о?ї? ?с?к?а?р?г?и? ?а?д?в?о?к?а?т? ?з?а?з?н?а?ч?и?в?,? ?щ?о?:? ?

• суб’єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст164 КУпАП в частині здійснення господарської діяльності без ліцензії та дозвільних документів може бути лише суб’єкт господарювання;
  • важливою ознакою господарської діяльності є, зокрема, її систематичність; проте в протоколі про адміністративне правопорушення не встановлено та не наведено систематичності господарської діяльності, а разове вчинення будь якої дії не утворює складу адміністративного правопорушення;
  • в матеріалах справи немає доказів того, що він офіційно зареєстрований як ФОП, та які б доводили факт здійснення ним регулярних транспортних перевезень пасажирів з метою одержання прибутку;
  • також у протоколі не зазначено чи він вчинив адміністративне правопорушення як суб’єкт підприємницької діяльності, чи як особа, яка перебуває у трудових відносинах з перевізником.

?С?в?о?ю? ?п?о?з?и?ц?і?ю? ?а?д?в?о?к?а?т? ?п?о?б?у?д?у?в?а?в? ?н?а?:?

•  відсутності в матеріалах справи доказів неодноразового надання послуг з перевезення;
  •  відсутності у матеріалах справи відомостей про те, що Відповідач є зареєстрованим суб’єктом підприємницької діяльності, а тому не має можливості отримати ліцензію на даний вид діяльності, і через це не може бути суб’єктом адміністративного правопорушення.

?А?п?е?л?я?ц?і?й?н?и?й? ?с?у?д? ?в?в?а?ж?а?в? ?ц?е? ?п?е?р?е?к?о?н?л?и?в?и?м? ?і? ?п?і?д?т?р?и?м?а?в? ?п?о?з?и?ц?і?ю? ?а?д?в?о?к?а?т?а?,? ?т?о?м?у? ?п?о?с?т?а?н?о?в?у? ?с?у?д?у? ?п?е?р?ш?о?ї? ?і?н?с?т?а?н?ц?і?ї? ?б?у?л?о? ?с?к?а?с?о?в?а?н?о?,? ?а? ?ш?т?р?а?ф? ?-? ?а?н?у?л?ь?о?в?а?н?о?.?

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутися за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 93 68, чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103.

Це безоплатно, оперативно та професійно.

Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!