Фахівці відділу агропромислового розвитку Марківської селищної ради взяли участь в он-лайн заході

Дата: 25.05.2021 15:41

25 травня   заступником начальника відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці проведено он-лайн нарду з фахівцями відділу агропромислового розвитку Марківської селищної ради, щодо змін у діючому законодавстві про працю, а саме внесення змін Законом України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання» від 04.03.2021 №1320-ІХ, який набрав чинності 27.04.2021, до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877. Вищевказаними змінами законодавства встановлені повноваження органів місцевого самоврядування ініціювати проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю на підставі звернення до Державної служби України з питань праці, її територіальних органів.

Підпунктом 5 пункту «а» частини першої статті 34 Закону визначено, що до   відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні)  повноваження, зокрема, звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, чи його територіального органу про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення.

Відповідно до абзацу десятого частини першої статті 6 Закону №877 підставою для здійснення позапланових заходів є звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, чи його територіального органу про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення.

На нараді обговорені питання щодо налагодження співпраці з врахуванням вищезазначених змін до законодавства.