Про хід збирання ранніх зернових культур в сільськогосподарських підприємствах Марківської громади у 2021 році.

Дата: 04.08.2021 13:11

Фото без описуНа Марківщині  збиральна компанія ранніх зернових і зернобобових добігла свого кінця. Цього року на переважній більшості посівних площ озимі зернові культури завершили зимівлю на 70 % в незадовільному стані. За результатами обстеження полів рослини виявилися ушкодженими і зрідженими, тому керівниками підприємств було прийнято рішення пересіяти 3592 гектара, соняшником  3522 гектара, кукурудзою на зерно 70 гектар.

Збирання врожаю  проводилося прямим комбайнуванням у фазі повної стиглості зерна.

Станом на 04 серпня сільгосппідприємствами усіх форм власності Марківщини ранніх зернових і зернобобових культур зібрано на площі 16477 гектар, намолочено 64570 тон зерна з урожайністю 39,2 ц/га (у 2020 році – 44,0 ц/га).

Зокрема,

• озимої пшениці  намолочено  63,8 тис. тон,  урожайність –  39,2 ц/га, зібрано на площі  116,3 тис. га;
  • ярого ячменю – 385 тон, урожайність – 29,6 ц/га,  на площі – 130 га;
  • вівсу – 275 тон, урожайність 51,0 ц/га, на площі 54 га.
  • сочевиці зібрано фермерським господарством 18 тон,  на площі 15 га, урожайність 12,0 ц/га.

Найвищу врожайність озимої пшениці в громаді отримали : ТОВ «Мирне Плюс» - 45,5 ц/га,  ТОВ «Айдар» - 45,3 ц/га, СТОВ «Агрофірма «Марківське» - 39,6 ц/га,   стабільно добрі показники і у СТОВ «Фрунзе» – 37,4 ц/га, СТОВ «Вікторія Плюс» - 37,0 ц/га,   ПрАТ «Агротон» – 35,6 ц/га, , ПрАТ «Бондарівське» - 30 ц/га.

На Луганщині обмолочено 87% від загальної площі збирання ранніх зернових та зернобобових культур, намолочено 1390000 тон зерна з урожайністю 37,7 ц/га. Урожайність озимої пшениці по регіону 38,8 ц/га.