Подолання проблем з водопостачанням в Марківській громаді

Дата: 04.08.2021 11:20

Фото без описуПроблема з водопостачання не нова для деяких сіл Марківської громади. Це пов’язано з тим, що дана система побудована ще в 60-ті роки минулого століття. Незважаючи на те, що підприємство «Марківка вода» тільки як два місяці перейшло у підпорядкування Марківській селищній раді, блискавично не зможе зрушити проблему з мертвої точки, адже вся система виснажена роками й потребує капітального ремонту чи відновлення. Крок за кроком, ми разом повинні прикладати максимум зусиль для подолання проблеми з водопостачанням. Марківська селищна рада готова до поетапного вирішення наболілої проблеми шляхом тісної співпраці та взаємодії із усіма зацікавленими сторонами з остаточним позитивним результатом. Так, керуючись статтею 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 №4004-ХІІ, статтею 13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», з метою виконання Рішення ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, введеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 року № 87/2020 на території Марківської громади, була створена комісія з перевірки систем водопостачання та водовідведення, яку очолив заступник селищного голови з питань виконавчих органів ради Юрій Ковтун. Сьогодні, селищний голова Марківської селищної ради Ігор Дзюба провів координаційну нараду з членами вищевказаної комісії. Головною метою зустрічі було сформування стратегії подальшої взаємодії органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби та громади. Вже найближчим часом, головою комісії буде складено графік, згідно якого члени комісії розпочнуть перевірку існуючих об’єктів водопостачання в громаді на предмет виявлення існуючих проблем. Також, під час наради були обговорені шляхи вирішення нагальних проблем з водопостачанням у селі Городище, Лісна Поляна, Лобасове та інших сіл Марківської громади. З цього приводу було вирішено спрямувати звернення до керівництва Луганської обласної ВЦА, з метою можливого включення сіл Марківщини в Регіональну Програму «Питна вода Луганщини». Також прозвучала пропозиція щодо налагодження підвозу питної води. Відділу освіти було рекомендовано в максимально короткі строки підготувати до перевірки водопостачання та водовідведення закладів освіти, перед початком нового навчального року.

Отже, робота новоствореної комісії буде спрямована на оперативне реагування на всі проблеми пов’язані з водою в громаді.