На Марківщині відбулися урочисті заходи з нагоди Дня миру

Дата: 21.09.2021 09:59

День відмови від насильства і припинення вогню в усіх куточках Землі відзначається з ініціативи ООН Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня, починаючи з 2002 року, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування.  Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Відзначення Дня миру покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. Мир у рідній Україні – найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

Сьогодні біля знакового для жителів Марківської громади місця – пам’ятника землякам, які поклали свої життя за недоторканність державних кордонів, відбулися урочистості з нагоди Дня миру. В умовах гібридної війни на Сході України це свято набуло особливого, водночас піднесеного та трагічного значення. Адже й сьогодні ллється кров тих, кому небайдужа доля рідної країни, хто прагне її цілісності та докладає до цього неймовірних зусиль.

Тож від імені Марківської громади представники селищної ради на чолі з селищним головою Ігорем Дзюбою за участі голови районної ради ГО «Марківська районна організація ветеранів України ім. А.І.Єременка», полковника Івана Левченка вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за мир та свободу України та поклали квіти до пам’ятного знаку.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах Марківщини відбулися різноманітні урочисті заходи, які об’єднувала спільна мета: привернути увагу до питань збереження миру в Україні – і у всьому світі, а також забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир.

Мир — це не тільки відсутність воєн, але й доброзичливі стосунки між людьми. У цей день бажаємо всім нам спокою, процвітання і багатства. Миру в усьому: миру в сім’ях, миру в серцях, миру на всій нашій рідній Україні!