Краще запобіжні заходи, аніж смертельні наслідки

Дата: 24.09.2021 08:23

Зростання коронавірусної загрози на території Марківщини й критична необхідність активізації вакцинування місцевого населення проти COVID-19 – ці дві актуальні теми обговорювалися на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Марківської селищної ради 23 вересня поточного року. Вів засідання селищний голова Ігор Дзюба.
Про серйозність ситуації свідчать невпинне зростання кількості випадків захворювання на ковідну недугу та летальних випадків серед осіб працездатного віку. Так, за інформацією завідувача Марківським лабораторним відділенням Старобільського районного відділу (філії) Державної установи «Луганський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Світлани Ковтун, станом на 22 вересня активних хворих на коронавірусну інфекцію налічувалося 98 осіб. В розрізі території ця статистики виглядає наступним чином: Марківка – 43 хворих, Веселе – 32, Лісна Поляна – шість, Кризьке – п’ять, Сичівка, Височинівка, Гераськівка й Просяне – по два, Рудівка, Курячівка, Скородна та Первомайське – по одному. Активних хворих серед працівників закладів освіти наразі п’ятеро, дітей – 16. На самоізоляції перебувають 15 неповнолітніх та сім вчителів. Дистанційне навчання здійснюється в одному загальноосвітньому закладі.
З початку 2021 року на Марківщині зафіксовано 674 хворих на COVID-19, померло 10 осіб. В.о. головного лікаря КНП «Марківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тамара Лигута деталізувала, що у вересні пішло з життя троє жінок, в тому числі двоє гераськівчанок. Госпіталізовано станом на 23 вересня 12 осіб із зазначеною недугою. Вона також звернула увагу присутніх на низький відсоток вакцинованих серед населення Марківщини загалом та працюючих громадян зокрема. Крім того, наголосила Тамара Іванівна, медиків не завжди достовірно інформують щодо контактних осіб. Несвоєчасне виявлення таких і є причиною нових спалахів ураження COVID-19 .
Ігор Дзюба підкреслив: ситуація, що складається на території Марківської громади, вкрай небезпечна. Тому варто посилити застережні заходи. Крім того, рекомендував працівникам загальноосвітніх закладів Марківщини з особливою відповідальністю поставитися до процесу щеплення проти коронавірсуної хвороби. Недопустимо, аби навчальний процес був припинений через недотримання норм чинного законодавства в питаннях дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19.
За інформацією начальника відділу освіти Марківської селищної ради Анатолія Бородавки, із 12 наявних загальноосвітніх закладів в чотирьох наразі не виконано одну з вимогу оновлених нещодавно Урядом України карантинних умов. Йдеться про роботу закладів освіти в режимі офлайн у випадку, коли відсоток щеплення їхніх працівників складатиме не менше 80%. Названого критерію на день проведення засідання не дотрималися опорний заклад освіти Марківська гімназія, Марківська ЗОШ І-ІІ ступенів № 1, Ліснополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Веселівський навчально-виховний комплекс. Відповідні пояснення членам комісії надавали очільники зазначених загальноосвітніх закладів. За інформацією начальника відділу культури, національностей та туризму Марківської селищної ради Ольги Стрижаченко, 80% працівників Школи мистецтв охоплені вакцинацією.
Здоров’я жителів громади не має піддаватися свідомому ризику, підсумував селищний голова. До його збереження в умовах пандемії треба докладати максимум спільних зусиль.
За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія прийняла відповідні рішення, які були надані до негайного виконання.