З Всеукраїнським днем бібліотек!

Дата: 30.09.2021 08:16

Чим є бібліотека в ХХІ столітті? Місцем для самореалізації, де можна прочитати чи прослухати лекцію. Майданчиком для навчання і розвитку, організації різноманітних тренінгів. Приміщенням з вільним доступом до Інтернету, здатним скоротити найбільші відстані. Але незмінно – скарбницею вікової мудрості, генератором нових ідей, вихователем і натхненником для творчих особистостей. Під впливом змін у суспільстві бібліотека перестає бути сакральним сховищем книг і трансформується у багатофункціональний простір.

Працівники бібліотечної сфери Марківщини перелік традиційних послуг поповнюють сучасними – з використанням інноваційних технологій; наданням населенню інформаційної допомоги; сприянням формуванню художнього смаку і культури читання; популяризацією кращих літературних та мистецьких здобутків; формуванням громадської думку про роль і призначення бібліотек у сучасному суспільстві.

Бібліотечно-інформаційне обслуговування мешканців Марківської громади здійснюють 15 бібліотек, що є структурними підрозділами КЗ «Марківська публічна бібліотека» Марківської селищної ради Луганської області. Це Публічна бібліотека, бібліотека для дітей, бібліотека № 1 смт Марківка та 12 бібліотек в селах. Також діють пункти видачі літератури в сільському клубі Розсохуватого та в сільському Будинку культури «Мрія» смт Марківка.

Роботу бібліотечних закладів забезпечують 22 працівники. Підтвердженням того, що книгозбірні не втрачають популярності й в період активної комп’ютеризації, слугує наступна статистика. Станом на кінець вересня поточного року «Марківську публічну бібліотеку» відвідало понад 27 тисяч осіб. Ними прочитано більше 52 тисяч книг та періодичних видань. Відбулося біля 300 офлайн і онлайн заходів, користувачами Інтернет-центрів стало понад тисячі осіб.

В поточному році до фондів бібліотек Марківщини надійшло 410 примірників – від Українського Інституту книги (за проєктом), з обмінного фонду Луганської обласної наукової бібліотеки, від благодійної організації «Світло на Сході», а також подаровані користувачами. Марківська селищна рада виділила кошти на передплату періодики.

Шановні працівники бібліотек! Ви є вірними збирачами духовних скарбів, провідниками у світ нового й незвіданого. Бібліотеки, як скарбниці знань та інформації, активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.

З нагоди вашого професійного свята від імені Марківської громади бажаю вам постійного оновлення фондів цікавими, затребуваними виданнями, популярності серед представників всіх поколінь, процвітання справи, якій ви присвятили свої життя. Будьте щасливими і шанованими!

З повагою селищний голова Ігор ДЗЮБА