Кількість хворих на COVID-19 стрімко зростає

Дата: 07.10.2021 11:41

Станом на 6 жовтня на Марківщині обліковувався 91 активний хворий на коронавірусну інфекцію. З них шестеро дітей віком від 0 до 17 років (з початку року на цю недугу перехворіла 71 дитина), дев’ятеро вчителів та працівників закладів освіти. На вказану дату амбулаторним лікуванням охоплено 77  громадян, ще 14 отримують терапію на стаціонарі. З початку поточного року всього уражені COVID-19 758 представників Марківської громади. З них померло 12 осіб! Таку інформацію довела до відома учасників засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій завідувачка Марківським лабораторним відділенням Старобільського районного відділу (філії) Державної установи «Луганський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Світлана Ковтун 7 жовтня поточного року.

Така вражаюча статистика спонукає до серйозних висновків: єдиним шансом убезпечити себе та своїх рідних якщо не від самої хвороби, так від тяжких ускладнень після неї, а нерідко й від летального результату – вакцинація. На жаль, свідомість пересічних громадян в реальному оцінюванні ковідної небезпеки занадто низька. Так, за даними в.о. головної лікарки КНП «Марківський ЦПМСД» Тамари Лигути, на сьогоднішній день першою дозою вакциновано 2 860 осіб, двома – 2 465. Загальна кількість дорослого населення Марківщини (віком від 16 років – тоді дозволяється щеплення певною вакциною) – 12 012 громадян. Тобто, двома дозами щеплено лише 20,5 відсотка місцевих. Про яку безпеку може йти мова? Між тим, названа медична установа в достатньому обсязі забезпечена вакцинами «AstraZeneca» в кількості 2 010 доз та «Pfizer» – 414 доз.

Члени засідання зосередилися на необхідності об’єднання зусиль представниками всіх служб в протистоянні смертельній недузі. На зазначену дату правоохоронними органами було складено лише три протоколи про порушення карантинних вимог. Між тим, їхнє недотримання можна спостерігати в численних громадських місцях. Реальний же шанс понести покарання як самими порушниками, так і тими, хто це ігнорує, дисциплінує більше за вмовляння – доведено практикою.

Було вирішено утримуватися від проведення будь-яких культурно-масових заходів. Натомість, наголосив селищний голова Ігор Дзюба, кожному з нас слід неухильно дотримуватися правил поведінки під час пандемії – уникати скупчень людей, тримати безпечну дистанцію навіть на вулиці, в приміщенні носити маски, використовувати антисептик та ретельно слідкувати за гігієною рук. Не наражайте свідомо на небезпеку себе й оточуючих людей і залишайтеся здоровими!