Марківська селищна військова адміністрація

А в ролі шкідника – людина

Дата: 19.10.2021 15:40

Ясенова смарагдова златка заподіяла чимало шкоди лісовим насадженням Марківщини. Втім, частіше за все природні легені нашої громади страждають від злочинних дій нечистих на руку її представників. Ті, в свою чергу, кивають на сумнозвісного шкідника – мовляв, ліквідовували безнадійно уражені дерева. Втім, ніхто їх на це не уповноважував. Адже щодо заготівлі дров для власних потреб існує певна процедура. Дозвіл надається виключно Марківською селищною радою і лише на збір сухих повалених дерев. Отож, 19 жовтня поточного року кілька громадян з пилками та сокирами увібралися до лісосмуги поблизу так званої Лозовеньки, що на території Ліснополянського старостату. Пиляли не тільки уражені названим шкідником дерева, а й цілком здорові. Цей факт було оперативно виявлено членами спеціально створеної комісії при виконкомі Марківської селищної ради та представниками правоохоронних органів. Зловмисники намагалися втекти з місця злочину, втім, безуспішно.
На місці злочину працюють слідчі нацполіції і представник Біловодського лісомисливського господарства. Покарання за це правопорушення неминуче.