Задля сталого розвитку аграрного сектору

Дата: 08.11.2021 11:05

Минулої п’ятниці, 5 листопада 2021 року, відбулася зустріч координаторки громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» Лариси Бичкової з аграріями, які здійснюють свою діяльність на території  Марківської селищної ради. Разом із керівницею апарату Старобільської райдержадміністрації Оленою Цовмою та начальницею відділу агропромислового розвитку Марківської селищної ради Іриною Григоренко зустрілися з директором СТОВ «Агрофірма «Марківське» Олександром Палазюком та директором СТОВ «Вікторія Плюс» Олександром Бондарем. З директором ТОВ «Мирне Плюс» Наталією Пульною зустріч відбулася в онлайн-режимі. Тема обговорення – вступ підприємств до ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ГС «ВАР»).

ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ГС «ВАР») є добровільним, неурядовим об’єднанням, заснованим в червні 2014 року. Спілка створена на основі єдності інтересів для спільної реалізації її членами своїх прав, свобод та захисту законних соціальних і економічних інтересів. Загальна площа земельного фонду членів спілки – 3 500 000 га. Наразі до складу спілки входить понад 1000 сільськогосподарських підприємств України.

Мета – забезпечити сталий розвиток аграрного сектору України.

Ціль– представництво та захист інтересів членів спілки, підвищення рівня ведення сільського господарства країни до рівня розвитку агарного комплексу провідних країн.

Сьогодні ГС «ВАР» є одним із ініціаторів активного об’єднання сільськогосподарських виробників. Наразі ми здійснюємо законодавчу підтримку АПК, лобіюємо інтереси аграріїв, інформуємо про зміни в законодавстві, політиці та на ринку, проводимо профільні заходи – конгреси, форуми, конференції, семінари, а також зустрічі зацікавлених сторін на всій території України.

Напрямки діяльності:

Лобіювання/Захист інтересів сільгоспвиробників на законодавчому рівні.

Юридична підтримка.

Аналітичний центр.

Інформаційна підтримка.

Кооперація.

Додаткові послуги.

Підтримка агропромислового комплексу України (АПК)

Позиція Всеукраїнської Аграрної Ради: щороку на підтримку та розвиток вітчизняного аграрного сектору держава повинна спрямовувати щонайменше 1% «аграрного» ВВП.

Після скасування спецрежиму оподаткування для агровиробників у 2017 році тодішній уряд зобов'язався виділяти на підтримку АПК 1% «аграрного» ВВП. Це близько 7 млрд грн щороку. Проте виділити таку суму не спромігся жоден уряд. Ціль ВАР – забезпечити сталий розвиток і належну підтримку аграріїв.

Фахівці ВАР щороку напрацьовують свої пропозиції щодо держпідтримки агровиробників і презентують їх під час зустрічей з представниками профільних міністерств, засідань комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, а також робочих груп, створених при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Позиція ВАР щодо виділення 1% «аграрного» ВВП була озвучена під час розгляду програм держпідтримки АПК на 2021 рік. Проте, зважаючи на коронакризу та великий дефіцит бюджету, уряд спрямував на розвиток агро лише 4,5 млрд грн. Втім, вперше до держпідтримки включені три нові програми, на яких активно наполягала ВАР. Зокрема, держпідтримка агрострахування, зрошення, компенсація втрат посівів на Одещині.

На нові програми народні депутати спрямували 500 млн грн:

Держпідтримка страхування с/г продукції – 50 млн;

компенсація втрат посівів на Одещині – 240 млн грн;

держпідтримка зрошення – 50 млн грн;

підтримка органічного виробництва – 50 млн грн;

держпідтримка розвитку картоплярства – 60 млн грн;

Нішеві культури – 50 млн грн.

Згідноз  розподілом коштів 4 млрд грн спрямують на підтримку основних напрямків:

Часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва – 1 млрд грн;

фінансова підтримка шляхом здешевлення кредитів – 1,2 млрд грн;

фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства - 450 млн грн;

фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 200 млн грн;

державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції – 1,150 млн грн.