Про плани, реалії, патріотизм та… «Казку»

Дата: 09.11.2021 15:04

Марківщина поступово, але невпинно оновлюється. Процес одночасно відбувається на території всієї громади. Особливо активно там, де до нього долучаються пересічні громадяни – подають ідеї, роблять посильний фінансовий внесок, виконують певні роботи на добровільних засадах. В тому числі й завдяки небайдужим землякам селищній раді, яка відповідає за добробут всієї громади, вдається втілювати в життя найсміливіші плани щодо осучаснення території. Один з видів такої співпраці – реалізація проєктів бюджету участі. Місцеві жителі самі обирають об’єкти модернізації, вносять пропозиції щодо реалізації задуманого і певну суму коштів – обов’язковий відсоток від загальної вартості проєкту. Фахівці селищної ради разом з ініціативними групами беруть на себе відповідальність за реалізацію проєктів (проведення процедур закупівлі, тендерів на придбання необхідних матеріалів та облаштування території його втілення). Весь процес здійснюється винятково в правовому полі з дотриманням чинного законодавства.

Отож щодо планів. В поточному році для реалізації було розроблено та визнано переможцями сім проєктів на загальну суму 684 689 грн. Наразі шість з них вже втілено в життя. Виконання сьомого, а саме створення сучасного простору для культурного дозвілля та фізичного розвитку дітей та молоді Марківської громади в сквері «Казка», триває.

Про реалії. Втілення в життя перспектив залежить одразу від кількох чинників. У випадку з селищним дитячим сквером «Казка», оновлення якого підтримало чимало марківчан, має місце відхилення від графіку запланованих робіт. З об’єктивних причин. Так, у вересні після проведення спрощеної процедури закупівлі було придбано тренажери для встановлення у сквері. З метою закупівлі виробів для парків розваг було двічі проведено процедуру відкритих торгів. Втім, не знайшлося бажаючих взяти в них участь. Процедуру довелося повторити, на що знадобився додатковий час. Друга спробу також не увінчалася успіхом. Відповідно до закону у вересні 2021 року було проведено переговорну процедуру та 21 вересня підписано договір з ФОП Худокормов О.Р.

Першочергово вказаний строк виготовлення обладнання – 31 жовтня поточного року. Однак виконавець через коронавірусну інфекцію та значну чергу на його послуги відстрочив цей процес. Натомість встановлено нові строки – до 15 грудня 2021 року.

Обговорення означених обставин відбулося 9 листопада за головування селищного голови Ігоря Дзюби та відповідальних за цей процес фахівців. А потому – ще й з представниками ініціативної групи, задіяної у проєкті.

Й нарешті про патріотизм. Він починається з малого. У нашому випадку – з турботи про добробут Марківщини та з уміння знаходити спільну мову, обговорювати ситуацію, що складається, замість висувати безпідставні звинувачення. Селищна рада відкрита не лише до співпраці з громадянами, а й до діалогу. Успіху нам в цьому!