Обмін культурною спадщиною: марківчани з дружнім візитом на Львівщині

Дата: 12.11.2021 13:47

Представники відділу культури, національностей, релігій та туризму Марківської селищної ради і Бондарівського сільського будинку культури перебувають з дружнім візитом на Львівщині. В рамках проєкту культурного обміну «Єдність і співтворчість – новий вектор культурного розвитку громади» між Луганською та Львівською областями вони обмінюються культурною спадщиною полярних регіонів України.

Під час триденної поїздки марківчани щедро збагатилися позитивними, а головне корисними враженнями. Зустрілися з вокальним колективом «Лугівчанка». Бондарівська «Берегиня» ще до описаної поїздки в онлайн-форматі обмінялася з творчими колегами репертуаром. Досліджували й порівнювали, як твори українського фольклору звучать на Луганщині та Львівщині.

Оглянули 37 архітектурних пам’яток в рамках екскурсії містечком Бродами, яку для наших земляків провів директор місцевого музею. Познайомилися з культурою Заболотцівської громади. Виявився цікавий факт – на Брідщині немає сільських будинків культури чи клубів. Ці заклади функціонують там в статусі народних домів.

Художні керівники гуртів «Лугівчанка» і «Берегиня» заздалегідь заготовили українські народні пісні, на які під час візиту записали кліпи. Ті, в свою чергу, будуть продемонстровані мешканцям Марківської і Заболотцівської громад, що допоможе співвітчизникам із Західної та Східної України краще пізнати культуру одне одного.