До Дня пам’яті жертв голодоморів
У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921 – 1923, 1932 –1933 і голод 1946 – 1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932 – 1933 років. Тільки з відновленням державної незалежності в Україні вдалося зірвати табу з теми Голодомору і пам’яті про 10,5 мільйона нещасних, загиблих в ті чорні роки.
Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську націю. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього». Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР і Кубані, а факт його вчинення десятиліттями ретельно замовчувався.
Моральний обов’язок сучасних держави та суспільства перед минулими й майбутніми поколіннями – свято берегти пам’ять про жертв трагедії. Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також поширення інформації про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.
Цьогорічне відзначення трагічної дати відбувається в особливих умовах, коли спільноті загрожує коронавірусна інфекція. Але ніщо не завадить всім, хто співчуває горю співвітчизників, запалити в себе на вікні свічку пам’яті. Вона зігріє душі закатованих голодом, серед яких були й жителі нашої Марківщини. Зігріймо їхні душі тихою молитвою. Долучіться до загальнонаціональної акції «Запали свічку» завтра, 27 листопада, о 16.00. І нехай подібне страхіття ніколи не повториться!
З повагою селищний голова Ігор ДЗЮБА