До Дня пам’яті жертв голодоморів

Дата: 26.11.2021 14:38

У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 19211923, 19321933 і голод 19461947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 19321933 років. Тільки з відновленням державної незалежності в Україні вдалося зірвати табу з теми Голодомору і пам’яті про 10,5 мільйона нещасних, загиблих в ті чорні роки.

Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську націю. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього». Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР і Кубані, а факт його вчинення десятиліттями ретельно замовчувався.

Моральний обов’язок сучасних держави та суспільства перед минулими й майбутніми поколіннями – свято берегти пам’ять про жертв трагедії. Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також поширення інформації про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

Цьогорічне відзначення трагічної дати відбувається в особливих умовах, коли спільноті загрожує коронавірусна інфекція. Але ніщо не завадить всім, хто співчуває горю співвітчизників, запалити в себе на вікні свічку пам’яті. Вона зігріє душі закатованих голодом, серед яких були й жителі нашої Марківщини. Зігріймо їхні душі тихою молитвою. Долучіться до загальнонаціональної акції «Запали свічку» завтра, 27 листопада, о 16.00. І нехай подібне страхіття ніколи не повториться!

З повагою селищний голова Ігор ДЗЮБА