З ювілейною річницею!

Дата: 01.12.2021 14:23

Сьогодні в Україні відзначають 30-ту річницю Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України. На ньому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою.

1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували понад 95% громадян. Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність. Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва й Латвія.

Сьогодні ми маємо захищати своє право жити у незалежній державі. Адже тільки в такій кожен українець може почуватися щасливим. Тож будьмо пильними та єднаймо сили заради нашої України!

З повагою селищний голова Ігор ДЗЮБА