5 грудня відзначають Міжнародний День волонтера

Дата: 05.12.2021 08:28

Фото без описуУ всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний День волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Міжнародний день волонтера – свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання. В Україні, як і в усьому світі, волонтерський рух займає особливе місце, адже волонтери у нас – це діти, які зігрівають захисників листами, малюнками, цукерками та улюбленими іграшками; це патріоти, що всіляко допомагають боронити нашу рідну українську землю. Волонтери — багатство народів. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій. Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів. Волонтер — це покликання, спосіб життя. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі. Доки в серцях людей є місце для допомоги, чуйності, доброти та співчуття, Україна житиме і процвітатиме. Ми щиро вдячні волонтерам за їхню самовідданість, самопожертву і відповідальність. Вони з готовністю відгукуються на кожне прохання про допомогу. Саме волонтери допомогли вистояти у найважчі роки нашим захисникам на сході країни, саме вони допомагають сьогодні нашим медичним закладам у боротьбі за життя людей, протидіючи коронавірусній інфекції. Щиро вдячні всім, хто надавав і надає допомогу, хто з готовністю підставляє плече допомоги. Нехай Господь посилає Вам міцне здоров’я і довгого життєвого шляху за Ваші мудрість, доброту і щедрість!