СБУ викрила учасницю зенітно-ракетного угруповання бойовиків, яка втікала з ОРДЛО за українською пенсією

Дата: 22.12.2021 11:26

Контррозвідка СБУ продовжує комплексні заходи щодо викриття бойовиків незаконних збройних формувань так званих «Л/ДНР». У Луганській області затримано колишню учасницю ворожого угруповання, причетного до бойових дій проти сил антитерористичної операції.

Зловмисниця намагалася приховано потрапити до підконтрольної українській владі території регіону для оформлення пенсії.

За попередніми даними, до лав бойовиків вона приєдналася у грудні 2014 року. Там її призначили до так званого «зенітно-ракетного дивізіону» одного з незаконних збройних формувань.

Згодом зловмисниця залишила угруповання і переховувалась від правосуддя на території ОРДЛО.

Наразі затриманій повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

Заходи із викриття зловмисниці проводили співробітники Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з Національною поліцією та за процесуального керівництва прокуратури.

Нагадаємо, що у жовтні цього року СБУ затримала колишнього бойовика так званої «ЛНР», який також втікав з тимчасово окупованої території Луганщини за українською пенсією.

Пресслужба СБУ в Луганській області