Інформація Служби Безпеки України

Дата: 04.01.2022 15:50

Фото без описуПонад 300 кг тротилу та більше 500 засобів ініціації вибухів: СБУ продовжує заходи з протидії підривній діяльності ворога на Сході України СБУ проводить комплексні заходи щодо запобігання та нейтралізації загроз розвідувально-підривної діяльності спецслужб РФ проти державної безпеки України. У 2021 році, в районі проведення операції Об’єднаних сил встановлено місцезнаходження більше 40 ворожих схронів із засобами ураження.

Серед вилученого з тайників – протитанкові міни, бойові гранати, майже 500 засобів ініціації вибуху та понад 300 кг тротилу.
За даними слідства, схрони облаштували учасники незаконних збройних формувань так званих «Л/ДНР». За завданням своїх «кураторів», вони планували здійснити диверсії на сході нашої країни.
За матеріалами СБУ, до 8 років ув’язнення засуджено учасницю агентурної мережі спецслужб РФ. Зловмисниця причетна до підготовки серії вибухів в районі проведення операції Об’єднаних сил.
Ворожого агента було затримано у Донецькій області на спробі облаштування схрону з вибухівкою.
Крім того, у вересні цього року, СБУ виявила у Донецькій та Луганській областях два прихованих арсенали бойовиків. З них вилучено:
майже 40 кг тротилу,
велику кількість протитанкових і протипіхотних мін,
набої до зенітних установок та великокаліберних кулеметів.
На Луганщині:
з тайника, облаштованого у підземному сховищі колишнього домоволодіння так званого «першого заступника голови уряду ЛНР» у селищі Боброве, правоохоронці виявили:
2 реактивні протитанкові гранати,
20 гранат РГД-5 із запалами;
майже 4,5 тис. набоїв різного калібру.
У Донецькій області:
співробітники СБУ встановили місцезнаходження схрону, який обладнав снайпер так званого «батальйону «Восток». Схованку виявили на території однієї з дачних садиб в Покровському районі.
В ході огляду тайнику, вилучено:
автомат Калашникова з двома спорядженими магазинами,
більше півкілограма тротилу,
3 електродетонатори,
2 гранатометних постріли,
2 гранати РГД-5 із запалами,
більше 2,5 тис. набоїв різного калібру,
5 димових шашок,
23 реактивні освітлювальні патрони дистанційної дії.
За всіма викритими фактами протиправної діяльності, тривають комплексні заходи для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.
Пресслужба СБУ в Луганській області