Міністерство соціальної політики України повідомляє, що жителі тимчасово окупованих територій можуть отримати «Пакунок малюка» або грошову компенсацію його вартості.

Дата: 20.01.2022 11:14

Фото без описуЗгідно змін до Постанови КМУ від 25 листопада 2020 р. №1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та до Постанови КМУ від 29 липня 2020 р. №744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»»

Якщо дитина народилась на тимчасово окупованих територіях потрібно:

Протягом 30 календарних днів з дня народження дитини:

• Звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування згідно довідки ВПО/за місцем постійної реєстрації;
  • Подати заяву та копію свідоцтва про народження дитини українського зразка

! Довідку про те, що пакунок малюка у закладі охорони здоров’я не видано, подававати більше не потрібно.

Я хочу отримати грошову компенсацію за пакунок малюка, що потрібно?

Протягом 12 місяців з дня народження дитини:

1. Відкрити рахунок із спеціальним режимом використання (для соціальних виплат) в АТ КБ «ПриватБанк»
  2. Звернутися особисто до ЦНАПу або виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за місцем проживання або перебування

АБО:

1. Надіслати документи звичайною поштою на адресу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування
  2. Або подати заяву через сервіс Малятко.

Якщо ви подаєте документи особисто або надсилаєте поштою, необхідно надати:

• Заяву затвердженої форми (згідно додатку та постанови)
  • Копію свідоцтва про народження дитини українського зразка
  • Копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків.
  • Опікуни подають копію рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки
  • Заявники з числа членів сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу подають копію рішення райдержадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу

! Довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги пакунок малюка подавати більше не потрібно!

! Отримання пакунка малюка або грошової компенсації не тягне за собою зміну розміру допомогти при народженні дитини, вартість пакунку/розмір компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомоги.