Цілий ряд питань земельного характеру було розглянуто на черговій двадцятій сесії Марківської селищної ради восьмого скликання.

Дата: 15.02.2022 15:49

15 лютого 2022 року відбулось пленарне засідання чергової двадцятої сесії Марківської селищної ради. У роботі сесії, яку за наявності кворуму визначено повноважною, взяло участь 21 депутат, працівники структурних підрозділів виконавчого комітету, старости, представники силових структур громади.

Всі питання порядку денного стосувалися врегулювання земельних відносин на території Марківської селищної ради

Через високу захворюваність працівників селищної ради, а саме: працівників відділу фінансів, деяких розпорядників коштів, заплановані на розгляд сесії питання не були вивчені належним чином. Тож, на початку засідання селищний голова Ігор Дзюба повідомив депутатів про те, що розгляд питань фінансового характеру відтерміновується на найближчу позачергову сесію.

Основним доповідачем на пленарному засіданні була начальниця відділу земельних відносин Марківської селищної ради Олена Самардакова, яка озвучила проєкти рішень щодо затвердження земельних питань. Найбільша їх кількість стосувалася переважно розгляду заяв громадян, які звернулися з проханням надати дозвіл на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду або власність. За рішенням органів місцевого самоврядування громадяни України та юридичні особи можуть реалізувати своє конституційне право на безоплатну передачу у власність та користування земельною ділянкою площею до 2,0 га із земель державної або комунальної власності. Для набуття та реалізації права власності на землю з метою ведення особистого селянського господарства заявники отримали дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою. Але реалізували своє конституційне право не всі. Вже вкотре представники фракції «Наш Край За Майбутнє Батьківщини» блокували прийняття рішень, тим самим обмежуючи права громадян. Зокрема, під час прийняття рішення про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства 49-ти громадянам з Караван-Солодківського старостинського округу. Аналогічна ситуація склалася й з прийняттям рішень стосовно 17 представників Кабичівського старостату та восьми – Бондарівського. Зовсім не зрозуміла вибіркова, антигромадянська позиція депутатів.

Всі рішення можна буде переглянути згодом на офіційному сайті Марківської громади.