Громадські формування. Суб'єкти державної реєстрації громадських формувань

Дата: 23.02.2022 09:08

Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" встановлено що громадські формування це:

політичні партії;

структурні утворення політичних партій;

громадські об’єднання;

місцеві осередки громадського об’єднання із статусом юридичної особи;

професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілки, передбачені статутом профспілки та їх об’єднання;

творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;

постійно діючі третейські суди;

організації роботодавців, їх об’єднання;

відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій;

представництва, філії іноземних благодійних організацій.

В залежності від виду громадського формування є різні суб'єкти державної реєстрації громадських формувань.

Так, суб’єктами державної реєстрації громадських формувань є:

Міністерство юстиції України - у разі державної реєстрації політичних партій, всеукраїнських професійних спілок, їх об’єднань, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців; відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, постійно діючих третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації, всеукраїнських творчих спілок, символіки громадських формувань;

територіальні органи Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - у разі державної реєстрації первинних, місцевих, обласних, регіональних та республіканських професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських організацій роботодавців та їх об’єднань, постійно діючих третейських судів, громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

Суб’єктом державної реєстрації громадських формувань у Луганській області є Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) через відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Місцезнаходження відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) - 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22.

Отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна за телефонами - 0645242216, 0953624202.