5. Біла криниця

На Марківщині є доброю традицією проводити свято Водохреща на Білій криниці. Зранку місцеве духовенство разом з вірянами править святковий молебен. Оскільки вода в криниці цілий рік однієї температури (+9), то вона не замерзає. Ллються пісні й щирий сміх аж до вечора! А як пощастить зимі зі снігом, то високі та круті крейдяні гори - неабиякий атракціон для катання на санках чи на льодянках, або на мішках із соломою. Із року в рік. Як у давнину!

Місцеві небайдужі люди регулярно займаються благоустроєм території навколо Білої криниці – слідкують за чистотою водоймища та навколишньої території. Це теж наша традиція. Було збудовано дерев’яну хатинку для відпочинку, сходинки до купелі, плетені тини, які тримають крейдяні насипи і не дають їм осипатися та забруднювати джерельця. Нещодавно висаджені фруктові дерева, які в майбутньому будуть частувати людей своїми соковитими плодами.

Для кожного жителя селища Біла криниця є святим місцем, яке бережуть, щоб передати своїм нащадкам.