Марківська селищна військова адміністрація
Старобільського району Луганської області

Марківщина туристична

Марківська територіальна громада

Історія Марківської громади нерозривно пов'язана з історією селища Марківка. Виникнення Марківки відноситься до кінця ХVІІ початку ХVІІІ століття. В 1703 році переселенці із Чернігівщини і Полтавщини заснували  поселення, яке невдовзі назвали Марківкою. Значну частину жителів слободи складали ремісники і селяни.

На теперішній час до складу Марківської ТГ входить 1 селище міського типу та 33 села: селище міського типу Марківка, села Деркулове, Бондарівка, Курячівка, Нова Україна, Кризьке, Сичівка, Лісна Поляна, Марківське, Скородна, Тишківка, Крупчанське, Фартуківка, Сичанське, Бондарне, Лобасове, Караван-Солодкий, Виноградне, Крейдяне, Городище, Гераськівка, Рудівка, Тернівка, Кабичівка, Веселе, Липове, Просяне, Розсохувате, Лимарівка, Красне Поле, Височинівка, Каськівка, Гераськівське, Первомайське.

Найбільш віддаленими від центру громади населеними пунктами є:

с. Виноградне – 27,5 км., с. Липове – 32 км., с. Городище –32 км. Середня віддаленість населених пунктів від центру громади – 18 км.

Територія громади у географічному відношенні розташована у межах Високого Задінців’я, який є продовженням Середньо-Руської височини. Центр громади Марківка розташована у верхів’ях річки Деркул – притоці Сіверського Дінця.

На півдні та південному сході громада межує з Біловодською територіальною громадою та Старобільською громадою, на заході з Новопсковською громадою, на півночі та північному сході – з Воронезькою областю Росії. Громада має спільний кордон з Російською Федерацією (довжина кордону 36 км).

На території громади бере початок і протікає річка Деркул довжиною 35,2 км., знаходяться 52 водних об'єкти.

3 обласним центром Сєверодонецьк селище зв’язане автомобільними дорогами (124 км.): Марківка – Біловодськ – Новоайдар – Сєверодоннецьк і Марківка – Старобільськ – Сєверодонецьк. Територію громади перетинають автошляхи місцевого значення: Т1314 (КПП «Просяне» – Марківка – Широкий), Старобільськ – Мілове.

Довжина автошляхів загальнодержавного значення, що проходять по території громади складає – 90 км., місцевого значення – 230,2 км. Протяжність комунальних доріг в населених пунктах  Марківської ТГ становить 143,4 км із них 95,2 км – з твердим покриттям, 48,2 км – ґрунтові дороги.

Марківська територіальна громада утворена 25 липня 2019 року. Основне природне багатство – родючі чорноземи, які займають близько 60% території. Більше 9% території громади – це ліси.

На Марківщині існують джерела мінеральних вод біля с. Лісна Поляна, з яких вода виводиться на поверхню із кам’яновугільних відкладень, з глибини 656 м. Є Марківське родовище вохр і тугоплавких глин (ділянка Східна), що розташоване за 4 км на схід від адміністративного центру громади – селища Марківка. Надра громади також багаті на поклади вапняку, піщанику, суглинку. На території знаходяться два об’єкти природно-заповідного фонду: заказник місцевого значення «Гераськівський» та комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Ліснополянська»; розташовані 52 водних об’єкти в тому числі три водосховища об’ємом більше 1 млн. м3.

Підприємницький потенціал громади обмежується малим та середнім.

Мережу закладів дошкільної освіти Марківщини складають 5 функціонуючих закладів; загальної середньої освіти – 12 фактично діючих. До низки закладів освіти також належить Марківський професійний аграрний ліцей.

Мережа клубних закладів культури складається із 20 сільських будинків культури, сільських клубів та селищного будинку культури; є Марківська публічна бібліотека, історичний музей, школа мистецтв.

Марківська громада має власний бренд, маркетингову стратегію, офіційну символіку (герб, прапор та гімн) а також основні локації орієнтовного туристичного маршруту, що перебуває в стадії розробки.

Адже Марківщина з любов’ю відкривається кожному, хто з любов’ю до неї завітає!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь