Про допомогу постраждалим від домашнього насильства в умовах карантину на Луганщині

Дата: 24.03.2020 15:12

Шановні мешканці Луганської області! У зв'язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства. Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації як координатор на регіональному рівні напрямку запобігання та протидії насильству нагадує, що домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

На Луганщині працюють низка служб і установ, які незалежно від карантинних обмежень надають підтримку та допомогу постраждалим від домашнього насильства жінкам, чоловікам та дітям. Отже, якщо ви зіткнулися із домашнім насильством або стали свідком цього явища, вам завжди нададуть допомогу за наступними номерами та в наступних установах і службах:

• 102 – відділ поліції;
  • 15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними;
  • 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
  • 103 – виклик бригади швидкої медичної допомоги. Також, ви можете звернутися до будь-якого медичного закладу вашого населеного пункту. Згідно із діючим законодавством, у ньому обов'язково має бути визначений фахівець, відповідальний за надання допомоги постраждалим від насильства;
  • Сільський, селищний голова, староста, заступник голови райдержадміністрації або міського голови, який координує соціальну сферу, - усі ці люди наразі є персонально відповідальними за реагування на випадки насильства. Тому, вони також є джерелом отримання допомоги;

У Луганській області працюють 8 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства.

Так, за підтримки Української фундації громадського здоров'я та ЮНІСЕФ діють 6 мобільних бригад, які наразі в умовах карантину надають телефонні та скайп-консультації, проводять телефонне інформування і, в разі екстреної потреби, можуть виїжджати для безпосередньої допомоги клієнтам:

• Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги,                                    м. Сєвєродонецьк (063) 335 85 51, (099) 366 62 80;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, м. Рубіжне                  (093) 949 54 39, (099) 326 42 41;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, Попаснянський район (093) 949 54 52, (099) 328 25 06;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, Кремінський район (063) 026 29 73, (099) 366 63 08;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, Новоайдарський район (097) 824 20 22, (099) 366 64 43;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги,                         Станично-Луганський район (097) 824 20 51, (099) 366 63 11.

У Новопсковській та Троїцькій ОТГ також працюють мобільні бригади, які наразі в умовах карантину продовжують здійснювати екстрені виїзди із дотриманням необхідних санітарних умов безпеки:

• Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі Троїцької селищної ради (066) 924 77 40;
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі Новопсковської селищної ради (066) 370 02 62.

Якщо жертвою або свідком насильства є дитина, обов’язково зверніться до служби у справах дітей. Також, дієву підтримку та допомогу постраждалим надають фахівці центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді й центрів надання соціальних послуг.

Пам'ятайте, що насильству немає виправдання. Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров'я.