Луганська область, Марківський район

Стан розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Марківському районі

Дата: 19.05.2020 11:54

Багатоїдні шкідники

Проходить літ  та живлення  оленки волохатої .  Живлення шкідника проходить на квітучих дикорослих рослинах.

Гусениці озимої совки  продовжують живлення на заселених площах вік:  У – 45%, УІ – 55%. Початок за лялькування спостерігаеться  у  першій декаді травня

Колорадський жук знаходиться у поверхневому шарі грунту.

Проведені весняні обстеження свідчать про те, що всі шкідники добре перезимували та за сприятливих умов почнуть масово виходити на посіви і можуть завдати значної шкоди рослинам, якщо своєчасно не проводити захисні заходи.

Шкідники озимих зернових культур

Проходить живлення піщаного мідляка на посівах озимої пшениці, там  де попередник соняшник чисельність шкідника складає 1,5 – 2,0 екз на кв м. Пошкоджено в слабкому ступені 0,5 – 2 % рослин. З появою сходів  жуки будуть завдавати їм шкоду.

При прогріванні грунту продовжувалось живлення личинок хлібної жужелиці на заселених посівах озимої пшениці.

Продовжується живлення хлібної смугастої  блішки у крайових смугах посівів озимої пшениці. Заселено 0,1 % рослин, 1,0-5,0 екз на кв м.

З  30 – го квітня відмічається літ злакових мух на посівах озимої пшениці (3-6 екз на 100 помахів сачка).  Холодні температури стримують активність шкідників, з настанням температури вище   15 0 С буде проходити яйцекладка,

Жуки клопа черепашки  Виявлено початок заселення крайових смуг посівів озимої пшениці клопом елія гостроголова На посівах озимої пшениці чисельність клопа-черепашки становить від0,5 до1.0 самки становлять 55% а самці 45%.

За інформацією відділу агропромислового розвитку Марківської селищної ради