Марківська селищна військова адміністрація
Старобільського району Луганської області

За яких умов ФОП, які не здійснювали діяльність, можуть списати борги з ЄСВ

Дата: 15.07.2020 15:07
Кількість переглядів: 1079

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли.Підлягають списанню несплачені станом на 03.06.2020 року суми недоїмки, нараховані фізичним особам - підприємцям на загальній системі оподаткування та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за період з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, за умови що такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування такою «акцією» скористатися не зможуть.

Щоб списати борги необхідно:

1.Закритися в період з 03.06.2020 року по 31.08.2020 року

- фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткуванняподають заяву про припинення підприємницької діяльності державному реєстратору та до податкового органу за основним місцем обліку заяву про списання суми недоїмки, штрафних санкцій та пені (в довільній формі).

- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність подають заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та заяву про списання суми недоїмки, штрафних санкцій та пені (в довільній формі)до податкового органу за основним місцем обліку.

2.Надати звітність з єдиноговнеску

Якщо ви не подавали звітність з єдиного внеску– саме час це порушення виправити. Принаймні, за періоди 2017-2020 рр. – подання такої звітності до податкового органу за основним місцем обліку - це обов'язкова умова для списання недоїмки за ці періоди.

При цьому штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", за наведених умов не застосовуються. Тобто, заподання Звітів з єдиного внеску із запізненням – не штрафуватимуть. Якщо ж всю звітність за 2017 - 2020 рр. було подано – наново подавати її не треба.

І не забувайте про «ліквідаційний» Звіт з єдиного внеску.

Його подають до податкового органу:

  • фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування– протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
  • фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – протягом 30 календарних днів з дня подання заяви до податкового органупро зняття з обліку платника єдиного внеску.

Після виконання двох зазначених умов податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення, списувати борги чи ні.

У відомстві нагадують, що ці норми визначено Законом України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників». Він набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу I цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 03 червня 2020 року.

Коли ФОП, які не здійснювали діяльність, можуть відмовити у списанні боргів з ЄСВ

У Головному управлінні ДПС у Луганській області нагадали,що 2 червня 2020 року офіційно опубліковано Закон України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників». Він набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу I цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 03 червня 2020 року.

Випадки, коли податковий орган може відмовити у списання боргів з єдиного внеску:

  1. Платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020 року;
  2. Суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом України від 08 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Якщо вони були сплачені частково, то податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася не сплаченою.

При цьомунараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

У відомстві звертають увагу, що відповідно до загальних положень Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиной внесок - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Статтею 1 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Тобто, платники які не сплатили єдиний внесок за зазначений період втрачають за такий період страховий стаж і статус застрахованої особи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь