Завершився конкурс на створення ескізу символіки Марківської ОТГ

Дата: 20.07.2020 11:07

Фото без описуЗавершився конкурс на створення ескізу символіки Марківської ОТГ відповідно до положення конкурсу.
Надаємо на громадське обговорення всі конкурсні роботи, що надійшли до відділу культури Марківської селищної ради.
Макет герба Марківської ОТГ спроєктовано у відповідності до законів та норм геральдики.Фото без опису
Основним елементом герба є щит, виконаний у синьому (символізує великодушність, чесність, вірність марківського народу традиціям та звичаям пращурів) та зеленому (символ надії, достатку, свободи і радості) кольорах. Щит обрамлений смужкою з чорно-білими навскісними рисками з права наліво (взято із макету герба Марківського району). На щиті зображені основні символи, котрі якнайкраще представляють Марківську громаду: пам’ятник Червоним комісарам, Тишківський храм, внесений до реєстру архітектурних пам’яток, сир та цибуля, які одвіку були «брендом» марківчан, байбак. Вважаю, ці п’ять елементів дійсно повною мірою характеризують та презентують територію Марківської громади.
На місці таких основних елементів герба, як орден та девіз (що зазвичай розміщуються під щитом), наявний підпис «Марківська ОТГ» на блакитно-жовтому тлі (нерозривна єдність території з державною символікою).Фото без опису
З «ґрунту» герба у якості щітодержателів «ростуть» колоски, бо Марківщина – хлібний степовий край. Над верхньою частиною щита розташовано картуш, що застосовується для гербів сільських територіальних громад – обрамлення жовтого кольору (кольору стиглого поля).
І хоча у гербах сільських територіальних громад щит, вписаний у декоративний картуш, рекомендовано увінчувати золотою сільською короною, на пропонованому мною макеті герба Марківської ОТГ замість корони та намету сходить сонце, бо Марківщина – то Луганщина, а Луганщина – світанок України.
Елементи макету прапору Марківської ОТГ представляють смужки із синього та зеленого кольорів (символи описані вище), відокремлені від основного тла державного прапору смужкою з чорно-білими навскісними рисками з права наліво (також запозичено із макету герба та прапора Марківського району), та написом «Марківська ОТГ» у верхній частині прапора.
Фото без описуГімн Марківської ОТГ

Від діда-прадіда і синові від тата
Дісталась в спадок щедра Марківська земля.
Дісталась вдача працьовита нам у спадок,
Вкраїнська пісня, що гуртує й звеселя.

Щоби була спроможною громада,
Щоб в ній достаток і порядок панував,
Нам треба кожному із себе розпочати,
Потрібно щоби кожен діяти почав.
Громаді Марківській цвісти і розвиватись,
І на шляху щоб було менше перешкод.
Нам треба кожному до справи долучатись,
В достатку має жити марківський народ.

Ми маємо що берегти і чим пишатись,
Свою історію шануємо завжди,
За рідний край усі готові ми стояти,
Щоб не було у нас ні горя, ні біди.
Батьки сивіють хай в достатку й шані,
Дитячий безтурботний сміх завжди луна.
Тобі, громадо, ми бажаєм процвітання,
Ти, як Луганщина й Вкраїна, в нас – одна!