ЩО робити, якщо втрачено Сертифікат на право на земельний пай,  або спадкодавець не встиг його отримати за життя, але мав право на отримання земельної ділянки і ЯК успадкувати земельну ділянку, якщо спадкодавцем за життя був втрачении? Державнии? акт

Дата: 29.09.2020 10:04

Фото без описуВідповідно до Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну  власність сільськогосподарським підприємствам  і організаціям» від 08.08.1995 року №720, право на земельний пай мають всі особи, які входили до складу Колективного сільськогосподарського підприємства (КСП )на момент паювання землі і яких було внесено до списку, що додається до Державного акта на право колективної власності на землю, зокрема, постійні працівники – члени КСП та пенсіонери, які раніше працювали в КСП і залишились його членами.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку за допомогою адвоката!

Частина 1 статті 1297 ЦК Украі?ни передбачає, що спадкоємець, якии? прии?няв спадщину, у складі якоі? є нерухоме маи?но, зобов’язании? звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженоі? на це посадовоі? особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею и?ому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме маи?но.

Як передбачено п.4.18 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних діи? нотаріусами Украі?ни, якии? затверджении? наказом Міністерства юстиціі? Украі?ни 22 лютого 2012 року №296/5, якщо до складу спадкового маи?на входить нерухоме маи?но, нотаріус отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме маи?но шляхом безпосереднього доступу до нього.

За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз’яснює и?ому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

Відповідно до роз’яснень, викладених в абз. 3 п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду Украі?ни від 30.05.2008 р. № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину, зокрема на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження, для визнання свого права власника на спадкове маи?но в порядку  спадкування.

Роз’яснення надала головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Міловського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Чумак.

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права було порушено, Ви завжди можете звернутись за юридичною допомогою до Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. (06465) 2-29-49, 099 460 93 68, чи на «гарячу» лінію системи 0800 213 103. Це безоплатно, оперативно та професійно.

Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!