Дії працівників під час пересування при ожеледиці.
Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звертає увагу усіх працівників підприємств, установ та закладів щодо дій при пересуванні під час ожеледиці.
Ожеледиця - це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі від 0 до -6°C.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII працівники зобов’язані дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт та під час перебування на території підприємства.
Найчастіше настання нещасних випадків під час ожеледиці настає через людський фактор, а саме - особисту необережність самих працівників. Щоб зменшити вірогідність падіння працівникам під час пересування пішки в ожеледицю необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
- будьте уважними, ходіть неспішно, ступаючи на всю підошву;
- носіть взуття з глибоким протектором, відмовтесь від високих підборів;
- не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів;
- при падінні намагайтеся впасти на бік або на передпліччя, максимально згрупувавшись і напруживши м’язи. Не можна виставляти назад лікті, підставляти долоню витягнутої руки – такі падіння небезпечні переломами;
- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені та перевертатися, що додає травмувань;
- обходьте похилу місцевість. Під час пересування по сходах тримайтеся за поручні, дивитися під ноги;
- під час руху біля проїжджої частини тримайтеся якнайдалі від краю, щоб під час падіння не висковзнути на дорогу під колеса транспортних засобів. Треба врахувати те, що в ожеледицю гальмовий шлях автомобілів значно збільшується;
- тримайтеся на певній відстані від будинків та виробничих споруд, ближче до середини тротуару, з метою запобігання травматизму задля запобігання нещасних випадків та травм, що загрожують життю і здоров’ю від падіння з даху снігу та бурульок.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» від14.10.1992 № 2694-XII роботодавець забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. У зв`язку з цим працівники мають право вимагати від роботодавців належного стану шляхів пересування та належного стану виробничих будівель та споруд (посипання антиковзними засобами шляхів пересування, збиття бурульок в місцях небезпечних для працівників тощо).
Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області наголошує, що вірогідність настання нещасних випадків під час ожеледиці в більшості випадків залежить від особистого відношення працівників до власного здоров’я та виконання необхідних заходів з попередження травматизму.
Страховий експерт з охорони праці сектору профілактики страхових випадків Біловодського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області Сокирка О.І.