Друга зустріч з підготовки Стратегії та плану дій із розвитку соціального захисту населення
3 лютого, в нещодавно обладнаній мультимедійній кімнаті Марківської селищної ради відбувся другий тренінг з підготовки Стратегії та плану дій із розвитку соціального захисту населення Проєкту «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальноі? сфери в 10 громадах Луганськоі? та Донецькоі? областеи?», що реалізується Асоціацією учасницького розвитку громад, в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина (далі — Проєкт).
У тренінгу взяли участь заступники селищного голови Андрій Лигута та Галина Худик, представники структурних підрозділів Марківської селищної ради, установ соціального захисту населення та громадськість селища. Модератором тренінгу виступила експерт з розробки стратегії розвитку соціальної сфери та Планів дій в територіальних громадах Луганської та Донецької областей Юліана Гасанбекова. Також учасників заходу привітав голова Марківської громади Ігор Дзюба, зауваживши про доцільність та необхідність проведення таких заходів на території громади.
Під час заходу члени робочої групи опрацювали мапи синтетичного аналізу, на яких визначили просторове розміщення наявних об’єктів соціального захисту, транспортної мобільності та доступності. Спільно з експертами проєкту підготовлено концепції розвитку системи соціального захисту та визначено стратегічні й операційні цілі. Наступним кроком стануть зустрічі із мешканцями громади, де відбудеться обговорення майбутніх стратегій та планів їх реалізації.
Проєкт є інноваційним та направлений на інтегрований розвиток соціальної сфери в громадах. Стратегія базується на принципах мультидисциплінарності, партисипативності, цифрових та просторових рішеннях й інноваційних підходах.
Також у рамках компоненту «Цифрова трансформація та модернізація соціальних інституцій» експертами з цифрових рішень була проведена первинна оцінка цифрової зрілості соціальних установ, аналіз даних та сформовано перелік з довгострокових та короткострокових рекомендацій щодо цифрової трансформації та вдосконалення послуг соціальних установ. Запропоновані рішення будуть включені до стратегічних й операційних цілей.