Марківська селищна військова адміністрація
Старобільського району Луганської області

Виявляємо та вирішуємо: локальний аналіз у Марківській громаді

Дата: 12.02.2021 16:47
Кількість переглядів: 1284

Фото без описуУтілення громадських ініціатив є рушійною силою позитивних змін та сприяє посиленню місцевого громадянського суспільства. Але як знайти саме ту ініціативу, розробити такий план дій, аби зміни були дійсно вагомими та позитивними, істотно покращуючи життя мешканців громади? Для цього є дієвий та результативний інструмент – локальний аналіз, який дозволяє провести дослідження думки та потреб окремої громади.

У межах відкритого конкурсу для НУО та ініціативних груп із Донецької та Луганської областей у межах проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах», що реалізується спілкою «Громадські ініціативи України» у партнерстві з організацією «Точка доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, було відібрано 11 ініціатив, серед яких і Марківська громада. Головна мета застосування методів локального аналізу в кожній місцевій громаді — дослідження проблем, які наразі існують, а також пошук потенційних можливостей для їх ефективного вирішення.  Кожна ініціатива буде мати персональний менторський супровід за допомогою онлайн-консультацій, які надаватимуть учасникам галузеві експерти від організацій-членів спілки «Громадські ініціативи України». Така синергія, що утворюється у співпраці з досвідченими активістами та ініціативними мешканцями громади дозволяє отримати теоретичні знання, одразу їх застосовувати на практиці, побудувати комунікацію, що сприятиме в майбутньому мережуванню та створенню нових НУО в Україні та за її межами.

Для довідки…

Обрані методи локального аналізу

Нові підходи у роботі із громадами, особливо в умовах децентралізації, є вкрай важливими. Аби громади могли ефективно розвиватися, представникам влади та НУО вкрай важливо своєчасно виявляти загальні потреби громадян, очікування та готовність людей до активної співпраці у розбудові громади шляхом застосування будь-якого з методів локального аналізу, або ж цілого комплексу інструментів для підвищення результативності опитування. Після отримання інформації від обраної цільової аудиторії, необхідно її проаналізувати, використовуючи інструменти локального аналізу – SWOT, PESTLE, BCG тощо. Проведення локального дослідження потреб дозволяє не тільки окреслити ту чи іншу проблему, що наразі існує в громаді, а й знайти шляхи її вирішення, залучаючи мешканців громади. З метою дізнатись громадську думку, Марківська громада як учасник проєкту, для втілення тієї чи іншої ініціативи, обрала наступні інструменти:

  • анкетування (онлайн-опитування за допомогою інтернет-ресурсів, круглі столи, фокус групові дослідження);
  • «висячі» питання;
  • дослідницька прогулянка.

Підсумковим етапом аналізу, після обробки отриманих даних, буде презентація результатів, на яку наша ініціативна група планує запросити не тільки громадськість, але й представників ОМС. Саме у такій співпраці, як доводить практика успішних громад, найбільш ефективно та швидко можна вирішити питання та нагальні проблеми, що турбують мешканців громади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь