Медична допомога внутрішньо переміщеним особам
У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно.
Кожний пацієнт, який досяг 14 років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування, відповідно до його рекомендацій.
Як отримати доступ до безкоштовних медичних послуг?
Фізична особа, що офіційно проживала на території, яка на даний час є непідконтрольною територією Україні, після отримання довідки про взяття на облік ВПО має право отримати необхідну медичну допомогу за новим місцем проживання (у державному або комунальному закладі охорони здоров’я).
Порядок надання медичних послуг такий: внутрішньо переміщена особа, яка проживає на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, має право звернутися до закладу охорони здоров'я на власний вибір із заявою з проханням поставити на облік за місцем фактичного проживання. Документом, що засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи, є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (довідка переселенця).
Внутрішньо переміщена особа, яка потребує вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги (онкологічної, кардіологічної, терапевтичної, психологічної, педіатричної тощо), повинна звернутися до територіального закладу охорони здоров'я та отримати направлення до закладу охорони здоров’я відповідного профілю.
Забезпечення лікарськими засобами внутрішньо переміщеним особам (ВПО)
Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах (у разі амбулаторного лікування осіб) провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями закладів охорони здоров’я, за місцем проживання цих осіб.
Увага, безоплатно і на пільгових умовах лікарські засоби відпускаються лише визначеним групам населення та за категоріями захворювань, які передбачені у Постанові КМУ від 17 серпня 1998р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»
Відповідальність лікаря, який відмовився надати медичну допомогу.
Дії медичного працівника, який зобов’язаний надати медичну допомогу але не надав її підлягають кримінальній відповідальності передбаченою Кримінальним кодексом України.
Безоплатно отримати консультацію з правових питань (у тому числі – допомогу у написанні позову до суду) можна у найближчому до Марківки бюро правової допомоги, що міститься в смт Біловодськ, вул. Петра Біловоди, 9. Тел. бюро: (06466) 9-12-78. Є також дистанційний пункт зв’язку з юристом, що знаходиться у Марківській бібліотеці. Інше бюро знаходиться в Станиці Луганській (тел. 06472) 2-14-54), а головний офіс (місцевий центр) – в смт Мілове, вул. Миру, 37.
А ще працює безкоштовна «гаряча» лінія системи БПД: 0800-213-103.
Якщо Ви вважаєте свої права порушеними, Ви можете звернутись до нас за роз'ясненням та захистом своїх прав. Це безоплатно, оперативно та професійно.
Згідно з Законом, всі послуги юриста оплачує держава!