8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Дата: 08.05.2021 10:17

Фото без описуДруга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

08 та 09 травня масові заходи на Марківщині обмежені та проходять з урахуванням карантинних обмежень.

8 травня 2020 року, у День пам’яті та примирення, до підніжжя Братської могили прикордонники Марківщини поклали пам’ятні гірлянди. Пам'ять загиблим героям односельцям вшанували: керівний склад Марківської селищної ради на чолі з селищним головою Ігорем Дзюбою, т.в.о. начальника відділу поліції № 1 Старобільського районного управління Поліції ГУ Національної поліції в Луганській області, капітан поліції Роман Статівка, начальник відділу прикордонної служби «Марківка» І категорії (тип Б), майор Владислав Шевчук, військовий комісар Марківського ОРТЦК та СП Юрій Шемякін, голова ГО «Марківської районної організації ветеранів України ім. А.І. Єременка» Іван Левченко, громадськість.

"У ці травневі дні Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв цієї жахливої війни. Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться!» – з глибокою повагою, голова Марківської територіальної громади Ігор Дзюба

Низько схиляємо голови і віддаємо шану кожному Українському героєві, що в час воєнного лихоліття боровся за визволення рідної землі від тоталітарних загарбників. Пам’ять про кожного воїна, кожну жертву і кожного рятівника України є і буде для нашого народу вічною і нероздільною…