Увага! Сервіс для захисту від шахраїв!
Аби не стати жертвою шахраїв, Департамент Кіберполіції України рекомендує сервіс з перевірки незнайомих номерів телефону, банківських карт та сайтів https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/.
Майже щодня до поліції Сєвєродонецького району надходять повідомлення про шахрайські дії, які були вчинені на території обслуговування. Для профілактики цих злочинів, правоохоронці обирають свій спосіб для кожної вікової категорії. Наприклад: для людей поважного віку найбільш ефективним методом є особиста розмова, друкована брошура, а для активних та допитливих такий сервіс, як «Stop fraud» (Зупинити шахрайство) виявиться цікавим та корисним.
Тож, якщо ви маєте намір замовити товар на сайті, оплатити товар, перерахувати гроші на банківську картку чи отримали телефонний дзвінок з незнайомого номеру – зайдіть за посиланням, та перевірте, можливо ви маєте справу з шахраєм?
Поліцейські нагадують три основні схеми шахрайств:
«Родич у біді» - вимагають гроші аби допомогти рідній людині
«Співробітник банку» - вимагає назвати конфіденційні дані банківської картки
«Покупки через Інтернет» - вимагають передплату
Та детальніше про Псевдо банківських працівників, які продовжують ошукувати мешканців області
Телефонні шахраії, які видали себе за банківських працівників, списали з банківських карток мешканок Сєвєродонецька та Лисичанська понад 18 тис гривень.
Потерпілим зателефонували невідомі, які представилися працівниками банківських установ та повідомили жінкам про те, що з їх картками виникли проблеми. Жінки назвали незнайомцям реквізити карток та коди з повідомлень, але коли з рахунків відбулося списання, то зрозуміли – вони стали жертвами шахраїв.
Шановні громадяни! Поліція вкотре закликає не довіряти незнайомцям!
ніколи не розголошуйте своії особисті дані, номера карткових рахунків, пін-код, CVV-код та інформацію з повідомлень банку
не дійте за інструкціями незнайомих осіб, які намагаються допомогти вирішити проблеми з картками
зателефонуйте на офіційну гарячу лінію банку та уточніть інформацію