Згідно програми фестивалю проводились українські народні ігри та забави, у яких кожен бажаючий мав змогу прийняти участь. Діяла виставка-ярмарок виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, проводились майстер-класи з плетіння вінків, петриківського розпису, виготовлення українських народних іграшок – ляльок-мотанок, текстильної іграшки, ляльки-травниці, ляльки з джгутової нитки, глиняної іграшки, оберегів.
Делегацію від Марківської громади очолив селищний голова Ігор Дзюба. На відкритті обласної виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Витоки» Марківщину презентували:
Тетяна Пономаренко та Раїса Білокобильська, які на моделях Каріні Рєпкі та Альоні Салій демонстрували українське вбрання;
Оксана Самойленко та Максим Конюхов - презентували елемент нематеріальної культурної спадщини, а саме рецепт виготовлення хмільових дріжджів;
Наталія Галагурич – підготувала для виставки неймовірної краси поробки народних іграшок;
Ольга Стрижаченко та Роман Хрипченко – підготували та презентували виставку туристичного потенціалу громади, де були представлені інтерактивна туристична мапа та сувенірна продукція Марківщини;
Вікторія Глущенко та Тетяна Ільченко - у рамках тематичної локації «українські народні ігри та розваги» продемонстрували дитячі ігри, притаманні нашій громаді;
О 18.30 стартувала концертна програма за участю аматорських колективів громад Луганщини – «Вінок України виплітаю з талантів рідного краю»
Нашу громаду гідно представили художні номери у виконанні – Анни Тішаєвої, за участі танцювального колективу Марківської школи мистецтв (худ.кер. Катерина Тітова) та вокального ансамблю «Молодушка», за участю хореографічного колективу Бондарівського СК.
Враження від заходу підсилювали театралізований виступ кінного театру, велика кількість людей, одягнутих у колоритні національні костюми.
Фестиваль української народної іграшки та гри започаткований в 2016 році і проводиться згідно з Регіональною програмою розвитку української мови, культури, національної свідомості громадян України на території Луганської області. Його метою є підтримка художньо-творчої діяльності майстрів народної іграшки, популяризація народних ремесел серед молоді, поширення інформації про народні іграшки різних регіонів України, як один із феноменів культурної спадщини.
Всі, хто хоча б одного разу відвідав цей колоритний фестиваль, залишив назавжди в своєму серці теплі та яскраві спогади.