A A A K K K
для людей із порушенням зору
Марківська селищна військова адміністрація
Старобільського району Луганської області

В доповнення до рамкової угоди

Дата: 26.01.2022 14:51
Кількість переглядів: 820

Фото без описуПЛАН ЕКОЛОГІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ (ПЕСМ)

 

№19-44-18 «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у Бондарівській сільській лікарській амбулаторії , с. Бондарівка, Старобільський  район, Луганська область/KFW»

 

ПЕСМ містить такі розділи: Частина 1 Опис СП, Частина 2 Оцінка ризиків та впливів конкретного СП, Частина 3 План моніторингу конкретного СП, Частина 4 План взаємодії із зацікавленими сторонами конкретного СП.

ЧАСТИНА 1: ОПИС СП

ІНСТИТУЦІЙНІ УМОВИ

Назва СП

№19-44-18 «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у Бондарівській сільській лікарській амбулаторії , с. Бондарівка, Старобільський район, Луганська область/KFW»

Склад/зміст діяльності в рамках СП

В результаті реалізації субпроєкту буде поліпшення умов надання первинної медичної допомоги шляхом енергоефективного оновлення приміщень амбулаторії, капітального ремонту приміщеньта постачання медичного обладнання.

Відповідальні особи  (ПІБ та контактна інформація)

Виконавчий директор УФСІ

Виконавчий директор Лактіонов Андрій Олександрович

04071, м. Київ, вул. Лук'янівська, буд. 77, пов. 3

Телефон офісу:+38 (044)-230-25-36

Електронна пошта: office@usif.ua

Факс: +38 (044) 485-28-04

Директор РП УФСІ

Директор Східного регіонального представництва УФСІ

Бродзінський Артур Мар’янович

61070 м.Харків, пр. Науки,43 Б

Телефон офісу: +38 (068) 288-57-57

Електронна пошта: east@usif.ua

 

Власник об’єкта

Марківська селищна рада

Дзюба Ігор Анатолійович- селищний голова

Луганська область, Старобільський район, смт Марківка, вул. Центральна, буд. 18
Телефон 050-931-66-97

Електронна пошта mar_possovet@i.ua

Особи, відповідальні за впровадження СП (ПІБ та контактна інформація)

Керівник ПВСП

ТіщенкоОлександа Борисовича

Телефон +38 099-903-00-54

Електронна пошта: bond_s_r@ukr.net

Місцевий консультант УФСІ з питань розвитку громад

Кліменко Катерина Борисівна

Телефон офісу: +38 (095) 4960450

Електронна пошта: k.klimenko@usif.ua

Місцевий консультант УФСІ з технічних питань

Прядко Андрій Анатолійович

Телефон +38(099) 0540835

Електронна пошта:  a.priadko@usif.ua

Опис об’єкта

Назва об’єкта

Бондарівська сільська лікарська амбулаторія КНП «Марківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Марківської селищної ради - надання первинної медичної допомоги

Опис об’єкта та  території

Амбулаторія розміщена в окремій одноповерховій  будівля. Функціонує заклад в даній будівлі з 1978 року та  використовуються безпосередньо для надання послуг первинної медичної допомоги. Будівля амбулаторії має індивідуальне  опалення, встановлено два котли, один з яких твердопаливний, а другий газовий. Для опалення використовується твердопаливний котел. У 2019 році було проведено заміну системи опалення за рахунок коштів Марківського ЦПМСД. Водопостачання здійснюється з індивідуальної свердловини, яка не має приладу обліку, система водовідведення відсутня.  Будівля знаходиться в хорошому технічному стані, розташована за адресою: Луганська область, Марківський район, с.Бондарівка, пров.Центральний,2В.

Розміри загальної площі вбудованих приміщень 176,5 м2. 

Будинки приватного сектору поруч відсутні.

Хто власник земельної ділянки

Марківська селищна рада

Хто використовує земельну ділянку юридично та фактично, для яких цілей ?

Земельна ділянка перебуває у комунальній власності Марківської селищної ради. На цій ділянці розташовано приміщення амбулаторії.

Хто є власником будівлі?

Марківська селищна рада, будівля знаходиться в оперативному управлінні КНП «Марківський ЦПМСД» Марківської селищної ради

Хто використовує будівлю юридично та фактично, для яких цілей?

 

Одноповерхова  будівля використовується виключно для надання первинної медичної допомоги.

Опис заходів в рамках СП

Капітальний ремонт будівлі амбулаторії, внутрішні оздоблювальні роботи: заміна міжкімнатних дверей, заміна системи опалення, заміна системи водопостачання та водовідведення, заміна електричних мереж, заміна підлогового покриття, обробка стін та стелі,  влаштування санвузла для маломобільних груп. Утеплення  фасаду,  облаштування мощення, заміна та утеплення даху, пандус.

Також будуть проведені заходи з розвитку потенціалу громади.

 

Опис особливостей розташування/місцезнаходження, фізичного стану об’єкта/ділянки, біологічних, геологічних , гідрографічних та соціально-економічних характеристик.

Бондарівська сільська лікарська амбулаторія  знаходиться за адресою: Луганська  обл., Марківський район, с.Бондарівка, пров. Центральний ,2В.  Конструктивна система будівлі - стінова з несучими зовнішніми та внутрішніми стінами. Стіни, перегородки – цегляні. Внутрішнє оздоблення - штукатурка, масляне фарбування панелей, водоемульсійне фарбування стін, шпалери, керамічна плитка. Опалення,  система водопроводу  та  водовідведення централізовані. Стан - оцінюється як придатний до нормальної експлуатації – задовільний. Підтверджується можливість виконання ремонтних робіт.

За результатом Скринінгу потрібно передбачити наступний перелік екологічних та соціальних ризиків:

Підпроєктні заходи можуть спричиняти підвищений рівень шуму та спричинити занепокоєння відвідувачів сусіднього поштового відділення, що вимагатиме вживання заходів екологічного контролю для забезпечення дотримання норм, що діють в Україні; будівельні роботи будуть виконуватись у будівлі діючого закладу, що потребує переміщення діючого медичного персоналу до будівлі сільської ради , це може спричинити незручності як для місцевого населення так і для працівників амбулаторії, ризик порушення підрядником вимог законодавства з охорони праці. За попереднім  скринінгом було виявлено гофровані листи, що покривають дах і, містять азбест, необхідно передбачити заходи щодо утилізації  азбест містких матеріалів на подальших етапах підготовки та будівництва.

Законодавство

Визначте правила та дозволи, які застосовуються до діяльності в рамках субпроекта

Усі заходи які реалізуються в рамках СП будуть здійснюватися з дотриманням Рамкових вимог щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів, для Проекту  «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIІ)» (посилання на сайт - https://usif.ua/images/projects/VII/Ramkovi_vymogy_USIF_7.pdf), який фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку KfW згідно наступних стандартів, законодавства і керівних принципів:

- законів та нормативних актів України;

- міжнародного права, включаючи конвенції та договори,  які ратифіковані Україною та стосуються Проекту.

       Заходи, які плануються до виконання в рамках СП не підпадають під  перелік видів діяльності, які можуть мати значний вплив на довкілля  відповідно до критеріїв визначення планованої діяльності, її розширення та зміни, які не підлягають оцінці впливу на довкілля та не входять до переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

     Проектно-кошторисна документація повинна містити розділ з Охорони праці та розділ Оцінки впливів на довкілля (ОВД). Після розроблення проектно-кошторисної документації, Замовник будівництва (Власник об’єкта) надасть проект для проходження експертизи. Після проходження експертизи, Замовник будівництва затвердить проект відповідно до вимог законодавства України.

    Замовник оформить необхідні документи для початку будівництва, відповідно до вимог діючого законодавства України.

    Після завершення робіт Замовник оформить документи про завершення будівництва відповідно до вимог діючого законодавства України та візьме на облік результати виконаних будівництвом робіт.

Громадські обговорення

Визначте, коли і де відбувався процес громадських обговорень, як він був підготовлений і де доступні протоколи

Громадські консультації передбачені, в таких формах: 1) громадські обговорення: конференції, форуми, наради; 2) електронні консультації. Результати консультацій публікуються на веб-сайті органу місцевої влади/громади, веб-сайті УФСІ і враховуються при прийнятті рішень.

При визначенні субпроекту, був  проведений Форум, який відбувся 22.01.2020 р. у с.Бондарівка, Старобільського  району,  Луганської   області за адресою : пров. Центральна,1Д.

При розробці Рамкових вимог щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів (РВЗПСЗ), реалізуються громадські консультації шляхом публікації драфту РВЗПСЗ (посилання на сайт - https://usif.ua/images/projects/VII/Ramkovi_vymogy_USIF_7.pdf).

 Плануються:                                                                                                                                             

   -  громадські  консультації після розробки ПЕСМ для кожного із СП;

   - розділи Охорони праці та  ОВД, в складі проектної документації, теж будуть опубліковані на місцевому веб-ресурсі на сайті УФСІ для ознайомлення громадськості.

Розбудова потенціалу інституцій

Чи передбачаються заходи з розбудови потенціалу ПВСП?

Передбачаються консультування ПВСП на всіх етапах впровадження СП, а також будуть проведені спеціалізовані тренінги, зокрема:

1) Вступні зауваження щодо інституційних механізмів: Уряд, УФСІ, KfW, ПВСП, Власник об’єкта, Громада.

2) Цикл субпроекту, ролі учасників.

3) Екологія та соціальна безпека в циклі СП.

4) «Оnsitetraining» Скринінг:

1. огляд нормативної та регулятивної бази;

2.пояснення визначень «купівля землі, фізичне та економічне переміщення»;

 3. що таке «екологічні та соціальні питання» 

4. консультування ПВСП в процесі виконання ними екологічного скринінгу своїх об’єктів; 

5)Консультування  ПВСП на об’єкті в процесі виконання процедури скринінгу 

6) План управління екологічним і соціальним захистом у формі контрольного переліку

(ПЕСМ/-КП):  Що таке ПЕСМ/-КП і чому він потрібен; Детальний огляд розділів ПЕСМ/-КП - Пом’якшення впливів; ПЕСМ/-КП - Моніторинг; Інституційні механізми

7) Консультування ПВСП в процесі розробки ПЕСМ

8) Вимоги і процедура оприлюднення інформації та громадських слухань.

9) Навчання на тему “Механізм вирішення скарг”

 

ЧАСТИНА 2: ОЦІНКА РИЗИКІВ ТА ВПЛИВІВ СП

 

 

Діяльність

 

Параметр

 

Заходи пом’якшення

Ціль / стандарт /

рекомендації

Етап підготовки субпроєкту (до-будівництва)

Екологічні ризики та впливи

Підготовка ПКД

Не врахування екологічних аспектів під час підготовки ПКД

1. Технічне / інженерне проєктуваннясубпроєктів є ресурсоефективним, орієнтованим на запобігання забрудненню навколишнього середовища і передбачає заходи адаптації до зміни клімату. Проєктування містить стійкі екологічно чисті, доступні та інклюзивні рішення, створені на основі найкращих доступних технологій / належної практики в галузі.

2. У складі проєктної документації буде розроблено розділ ОВД.

3. ПКД міститиме проектні рішення щодо забезпечення належних умов для поводження із медичними відходами.

 

СЕС1

Підготовка тендерної документації (ТД)

Не врахування екологічних та соціальних аспектів під час підготовки ТД

5. УФСІ розробить ESHS специфікацію яка міститиме вимоги до охорони довкілля  на обєкті.  як частину тендерної документації на будівництво.

СЕС1

Загальні умови

Не надання повідомлень та не отримання дозолів

1. Місцеві будівельні інспекції повідомлено про плановану діяльність.

3. Усі передбачені законом дозволи на будівництво та/ або відновлення отримані.

СЕС1

Підготовка до будівництва (етап мобілізації)

Не якісна підготовка ПЕСМ Підрядника

1. Підрядник підготує та надасть на затвердження Керівнику проекту План Екологічного та Соціального Менеджементу Підрядника , де будуть зазначені заходи охорони довкілля на обєкті протягом будівництва

СЕС1

Соціальні ризики та впливи

Підготовка ПКД

Не врахування вимог до охорони праці та пожежної безпеки під час підготовки ПКД

1. Проєктант розробить розділи з пожежної безпеки та план з охорони  

 праці.

2. У ПКД забезпечити дотримання вимог щодо врахування потреб маломобільних груп населення.

 

СЕС1

Підготовка тендерної документації (ТД)

Не врахування екологічних та соціальних аспектів під час підготовки ТД

5. УФСІ розробить ESHS специфікацію яка міститиме вимоги до охорони довкілля  на обєкті.  як частину тендерної документації на будівництво.

СЕС1

Залучення зацікавлених сторонами

Не залучення зацікавлених сторін до процесу підготовки СП до реалізації, врахування інтересів зацікавлених сторін у процесі підготовки СП до реалізації

1. УФСІ розробить  РВЗПСЗ  та ПЗЗС з метою виявлення, залучення зацікавлених сторін та розкриття інформації.

2. Проєкти  РВЗПСЗ  та ПЗЗС будуть оприлюднені з метою виявлення думок зацікавлених сторін щодо подальшої ефективної взаємодії в рамках Проєкту.

3. УФСІ укладе договір із консультантом на надання послуг з проведення комунікаційної кампанії у рамках Проєкту.

4. Реципієнт за допомогою УФСІ розробить ПЕСМ.

5. Громадськість буде інформована про всі етапи реалізації СП.

6. Розробка і впровадження у тестовому режимі механізму опрацювання скарг, представлення механізму опрацювання скарг на рівні громади та на рівні УФСІ для отримання зворотного зв’язку від зацікавлених сторін та доопрацювання представленого МРС

7. Організація реєстрації та розгляду скарг на всіх рівнях впровадження СП

8. Проведення опитування зацікавлених сторін щодо їх думки стосовно ризиків реалізації СП, а також їх очікувань стосовно результатів реалізації СП.

СЕС10

Загальні умови

Не надання повідомлення та не отримання дозволів

Громадськість повідомлена через засоби масової інформації та/або у загальнодоступних місцях (у тому числі на місці робіт) про плановану роботу.

СЕС1

Підготовка до будівництва (етап мобілізації)

Не якісна підготовка ПЕСМ Підрядника щодо охорони праці та соціальних безпекових питань

Підрядник підготує та надасть на затвердження Керівнику проекту План Екологічного та Соціального Менеджменту Підрядника , де будуть зазначені заходи з охорони праці та соціальної безпеки на об’єкті протягом будівництва

СЕС1

Етап будівництва

Екологічні ризики та впливи

Ведення будівельних робіт

  Забруднення повітря

Викиди пилу та транспорту повинні бути зведені до мінімуму завдяки належному управлінню експлуатацією та нагляду за об’єктом. Фасад оновленої будівлі необхідно накрити захисною сіткою для зменшення утворення пилу та її поширення. Під час тривалих сухих періодів необхідно застосовувати заходи придушення пилу (наприклад, обприскування водою). Необхідно проводити регулярний контроль за технічним станом паливної апаратури дизельних двигунів.. Протягом усього періоду будівництва необхідно проводити регулярний моніторинг забруднення повітря, особливо, коли роботи ведуться у населених пунктах. ПЕСМ Підрядника міститиме делальні заходи щодо зменшення забруднення повітря під час будівництва.

 

СЕС3

Шум від будівництва та демонтажу

Усі будівельні роботи повинні проводитися в робочий час, що має бути визначено в ПЕСМ Підрядника. На межі санітарно-захисної зони Підрядником має забезпечуватися періодичний моніторинг рівня шуму, який не повинен перевищувати допустимих рівнів шуму, визначених законодавством України. Під час виконання робіт з високим рівнем шуму всі працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту. ПЕСМ Підрядника міститиме детальні заходи щодо пом’якшення впливу шуму від будівництва.

 

СЕС3

Забруднення  підземних вод

Для убезпечення від забруднення при будівництві, необхідно вести належне управління всіма ділянками будівельного майданчика. Зберігання, поводження та утилізація хімічних речовин на будівельних майданчиках, таких як олія, бензин, бетонні та асфальтобетонні вироби, фарби та промивна вода, повинні проводитись таким чином для того, щоб мінімізувати їх потрапляння у стічні води. Зазначений перелік не є вичерпним.

СЕС3

Пошкодження рослинності

На місці проведення робіт необхідно проводити інвентаризацію місцевих дерев, і будь-яка можливість заподіяння шкоди цим деревам повинна бути передбачена. Усі дерева на будівельному майданчику на прилеглій території будуть позначені в Проєкті будівництва на відповідних планах і під час будівництва слід вживати  заходів для їх збереження.

З метою збереження дерев у зоні виконання робіт не допускається:

- забивати в стовбури дерев цвяхи, штирі та ін. для кріплення знаків, огороджень, дротів і т. ін.;

- прив'язувати до стовбурів або гілок дріт для різних цілей;

- закопувати або забивати стовпи, кілки, палі в зоні активного розвитку дерев;

- складати під кроною дерева матеріали, конструкції, ставити будівельні машини та вантажні автомобілі.

У зоні радіусом 10 м від ствола не допускається:

- зливати пально-мастильні матеріали, окрім спеціальних ємностей з подальшою утилізацію спеціалізованим підприємствам;

- встановлювати працюючі машини;

- складувати на землі хімічно активні речовини (солі, хімікати та ін.).

При необхідності, знесення зелених насаджень слід проводити у суворій відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України №1045 від  01.08.2006 р. «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

СЕС3

Не належне поводження з відходами

Ієрархія поводження з відходами така: Зменшення; Повторне використання; Переробка; Утилізація.

Відходи, що утворюються під час будівельних робіт, повинні бути утилізовані на законних сміттєзвалищах або перероблюватися ліцензованими компаніями. Підрядник повинен бути впевнений, що тимчасове видалення відходів не відбувається в зонах, які можуть затоплюватись. Мобільні контейнери для твердих побутових відходів, металевих відходів, нафтопродуктів тощо, повинні бути наявні на обєктах будівництва. Тимчасове зберігання небезпечних відходів має бути чітко позначене та захищене .

Детальний план поводження із відходами міститиме ПЕСМ Підрядника.

 

1. Збір відходів та шляхи і ділянки тимчасового зберігання та утилізації будуть визначені для всіх основних видів відходів, які очікуються від робіт по розбиранню конструкцій і будівництва.

2. Мінеральні будівельні відходи та відходи від розібраних конструкцій будуть

відокремлені від загального сміття, органічних, рідких і хімічних відходів шляхом сортування безпосередньо на місці і зберігання різних відходів у відповідних контейнерах.

3. Будівельні відходи будуть зібрані та утилізовані належним чином ліцензованими  організаціями зі збору відходів                                                                         .

4. Документація щодо проведення утилізації відходів буде вестись для підтвердження  належного поводження з відходами    

СЕС3

Не належне поводження із небезпечними відходи та з азбестом

Усі небезпечні відходи мають бути утилізовані відповідно до національного законодавства та міжнародних стандартів (див. РВЗПСЗ). Практика поводження з відходами також має бути частиною ПЕСМ, а також проектно-кошторисної документації.

 

За результатом  екологічного скринінгу  виявлені матеріали, які можуть містити азбест.

При виконання робіт із демонтажу,  підрядник вживатиме усіх необхідних заходів безпеки для забезпечення здоров’я людей та охорони довкілля.

Використання АММ в процесі будівництва заборонено.

Азбест місткі матеріали (АММ) є небезпечними для здоров’я і заборонені для використання в проектах які фінансує УФСІ. Демонтаж таких матеріалів, при виконанні робіт капітального ремонту, потребує виконання ряду заходів для безпеки лікарів, пацієнтів, персоналу амбулаторії  та робітників-будівельників.

Азбест може виділяти фібри, які не мають запаху і є невидимими через малі розміри. Потрапляючи в органи дихання фібри можуть спричиняти такі захворювання: 1.Асбестоз (захворювання легенів); 2.Мезотеліома (злоякісне розростання мембрани, що оточує серце, легені та живіт); 3.Плевральні бляшки (потовщення на зовнішній стороні легенів);4. Рак легенів, пов'язаний з азбестом.

СЕС3

Пожена безпека

Ризик виникнення пожежі 

Призначається особа, відповідальна за протипожежний захист.

Будівельний майданчик повинен бути оснащений протипожежним обладнанням, а саме, вогнегасниками та протипожежними щитами з необхідним обладнанням, контейнерами для забезпечення пожежогасіння для зберігання води та гідрантами для систем подачі води. Заходи для запобігання виникнення пожеж також повинні включати дотримання умов зберігання палива та мастил та виконання правил поводження з відкритим вогнем, вибуховими речовинами тощо. Робітники повинні на регулярній основі проходити інструктаж та навчання на випадок виникнення пожежі та з використання вогнегасників.

Детально питання пожежної безпеки зазначаються у ПЕСМ Підрядника, який несе відповідальність за дотримання вимог охорони праці та пожежної безпеки на об’єкті.

СЕС2, СЕС3

Соціальні ризики та впливи

  Охорона праці та забезпечення належних умов для праці

 

Не дотримання вимог охорони праці  

Організація робіт повинна включати заходи охорони праці, що відповідають чинним правилам і нормам, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, а також поліпшення умов праці. Дотримання правил безпеки та інструкцій, включаючи використання засобів індивідуального захисту, буде забезпечуватись та регулярно контролюватись керівником будівельного майданчика. Особа, відповідальна за питання охорони праці на рівні компанії, повинна брати участь у моніторингу та вибіркових перевірках об’єкта на регулярній основі.

- справедливе ставлення, заборона дискримінації та рівні можливості працівників проекту.

- захист працівників проекту, включаючи вразливих працівників, таких як жінки, люди з інвалідністю, діти (працездатного віку, відповідно до вимог СЕС), а також трудових мігрантів, працівників за контрактом, працівників місцевої громади та персоналу основних постачальників будівництва, коли це необхідно.

- недопущення використання всіх форм примусової та дитячої праці.

- підтримка принципів свободи об'єднання та колективних переговорів працівників проекту відповідно до національного законодавства.

- надання працівникам проекту доступних засобів, щоб підняти проблеми які можуть виникати робочому місці.

Підрядник зобов’язується забезпечити дотримання правил охорони праці та чинного в Україні Кодексу законів про працю. План охорони праці, гігієни та безпеки буде підготовлено та впроваджено як частина ПЕСМ Підрядника.

Детально, питання охорони праці зазначаються у ПЕСМ Підрядника, який несе відповідальність за дотримання вимог охорони праці на об’єкті.

СЕС2

Ризик зараження COVID-19

Усі сторони, задіяні у впровадженні заходів СП забезпечуватимуть виконання наступних заходів: адаптування робочих процесів для забезпечення соціального дистанціювання; коригування методів роботи (віддалена робота і гнучкий графік роботи, застосування відповідних профілактичних і захисних заходів (наявність умов і використання станцій миття рук, дезінфікуючих засобів, масок та іншого персонального захисного обладнання), а також  належного контролю медичних відходів (наявні окремі сміттєві баки для масок, рукавичок і використаних паперових рушників, і наявна належна практика поводження з відходами);

Усі працівники та їхні сім'ї матимуть доступ до медичних закладів; усім сторони отримають докладні рекомендації щодо того, що слід робити, коли хтось захворює або проявляє симптоми, які можуть бути пов'язані з вірусом COVID-19, на основі рекомендацій ВООЗ і національних нормативно-правових актів та правил; всі працівники матимуть доступ до Механізму розгляду скарг (МРС) на рівні УФСІ через онлайн-канали (електронна пошта, електронне звернення) та традиційні канали зв'язку (телефоном та поштою).

Для проведення громадських консультацій та залучення зацікавлених сторін будуть використовуватися віртуальні консультації з використанням онлайн-каналів зв'язку та соціальних мереж. Вся діяльність по залученню громадськості буде супроводжуватися відповідними заходами соціального дистанціювання. У ситуаціях, коли жоден з перерахованих вище засобів комунікації не відповідає цілям заходу, будуть вишукуватись можливості для відтермінування заходу на більш пізній час, коли буде можливе повноцінне залучення зацікавлених сторін

У контексті спалаху COVID-19 Підрядник зобов’язаний вжити відповідних заходів для запобігання інфекції та реагування на неї. Ці заходи повинні бути невід'ємною частиною Менеджменту Підрядником питань охорони праці.

СЕС2

 Не належні умови праці

Підрядник відповідатиме таким стандартам щодо умов праці в цілому:

•При наданні послуг він відповідатиме всім чинним законам, правилам, нормам і вимогам.

• Він не використовуватиме дитячу працю, відповідно до визначеного законодавством України.

• Він не використовуватиме примусову чи обов'язкову працю.

• Він не буде допускати фізичне насильство щодо працівників.

• Він поважатиме права працівників вибирати, чи бути представленими третіми сторонами, і вести колективні переговори відповідно до законодавства України.

• Заробітна плата та пільги відповідатимуть законодавству Україним. Підрядник буде платити робітникам вчасно і регулярно.

• Робочий час та понаднормовий час на об'єктах компанії будуть відповідати законодавству України.

• Він відповідатиме місцевим нормам і прийнятим міжнародним стандартам щодо умов охорони праці.

• Він відповідатиме всім застосовним законам щодо захисту довкілля.

Підрядник не буде використовувати примусову працю, що включає будь-якої роботи або послуги, виконаної не добровільно, яка вимагається від особи під загрозою застосування сили або покарання, і включає будь-який вид примусової або обов'язкової праці, наприклад, працю рабів, підневільну працю або подібні умови трудового договору.

Детально, питання забезпечення умов праці зазначаються у ПЕСМ Підрядника, який несе відповідальність за створення безпечних та  праці  на об’єкті.

СЕС2

Надзвичайні ситуації

Ризик виникнення аварійних ситуацій

1. Підрядник розробить і впровадить процедури евакуації на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпекою для життя та охороною здоров’я та план дій, які мають бути вжиті у випадку аварії або інциденту.

2. Підрядник проведе навчання та тренінги з питань безпеки.

3. Підрядник гарантує усунення всіх недоліків, що виникнуть після завершення будівельних робіт.

Детальний план щодо дій у надзвичайних ситуаціх буде розроблно Підрядником у складі ПЕСМ Підрядника

СЕС2

Безпека громади

Прямі чи побічні загрози для руху транспорту та

пішоходів під час виконання будівельних

робіт

Відповідно до національних нормативів Підрядник гарантує, що будівельний майданчик належним чином буде захищений, а рух будівельного транспорту буде регулюватися. Це обов’язково включає такі заходи, але не обмежується ними:

1. Установка дорожніх знаків, попереджувальних знаків, бар'єрів і об'їздів: об'єкт буде чітко

видимим, а громадськість буде попереджена про всі потенційні небезпеки.

2. Буде розроблена схема дорожнього руху, проведено інструктаж персоналу. Будуть

забезпечені безпечні переходи для пішоходів в місцях перетину з рухом будівельного

транспорту.

3. Під час будівництва буде забезпечений безпечний і безперервний доступ до всіх

прилеглих офісних приміщень, магазинів і житлових будинків.

4. Пристосування робочого часу до місцевих схем руху транспортних засобів, тобто уникнення основної транспортної діяльності протягом годин пік.

СЕС2,  СЕС4, СЕС 10

Відсутність належного реагування на скарги та звернення

Запровадження дієвого  Механізму розгляду скарг (МРС):

Проект використовуватиме діючий в УСФІ механізм розгляду скарг (МРС). На місцевому рівні будуть запроваджені додаткові заходи:

1. Поширення інформації, публікація каналів для скарг / претензій за допомогою публічних інформаційних стендів, інформаційних пунктів проєкту і веб-сайтів місцевих Підрядників. 

2.Додатково, із початком будівництва на будівельному майданчику слід влаштувати скриньку для прийому скарг та розмістити інформацію щодо цього каналу зв’язку у публічних місцях на майданчику проєкту.

3. Розробка і впровадження у тестовому режимі механізму опрацювання скарг, представлення механізму опрацювання скарг на рівні громади та на рівні УФСІ для отримання зворотного зв’язку від зацікавлених сторін та доопрацювання представленого МРС.

4. Організація обліку та процесу реагування на скарги.

Підрядник, створить власний МРС відповідно до відповідно до СЕС2. Підрядник надасть працівникам (і їхнім організаціям, якщо вони існують) механізм розгляду скарг, щоб вони мали можливість висловлювати свою стурбованість щодо проблем на робочих місцях. Під час прийому на роботу компанія повідомить працівників про механізм розгляду скарг і зробить його легко доступним для них. Механізм швидко вирішуватиме проблеми, використовуючи зрозумілий та прозорий процес, який надає своєчасний зворотній зв’язок зацікавленим особам без будь-якого покарання у відповідь. Механізм також дозволить подавати та розглядати анонімні скарги..

СЕС2, СЕС4, СЕС10

Обмеження доступу до певних медичних послуг під час будівельних/ремонтних робіт

-Впровадження заходів ПЗЗС

СЕС1, СЕС 4

Потенційне обмеження доступу до житлових будинків/медичних закладів під час проведення будівельних/ремонтних робіт

Буде прийнято заходи щодо забезпечення додаткового тимчасового доступу на випадок, якщо будівництво вплинуло на існуючі під’їзні шляхи до державних та приватних об’єктів, включаючи будь-яку підприємницьку діяльність та діяльність із забезпечення засобів існування.

Впровадження заходів ПЗЗС

СЕС 1,  СЕС4

Можливе незадоволення певних груп населення зміною способу використання будівель або зміною їх цільового використання або порушеннями під час поточного використання, якщо об’єкт реконструкції розташований у багатоквартирному будинку/районі

- Впровадження заходів ПЗЗС

СЕС1

Мешканці можуть протестувати проти додаткового транспортного навантаження та постійного пересування людей

-              Впровадження заходів ПЗЗС.

СЕС 1, СЕС4

Громадяни можуть поставити під сумнів потребу пропонованих інвестицій (на їхню думку, потреби можуть бути більш нагальні

-              Впровадження заходів ПЗЗС

СЕС1

Порушення вимог безпеки для місцевого населення Підрядником

1. Всі будівельні роботи здійснюватимуться у суворій відповідності до проєктних умов та тільки в межах будівельного майданчику.

2. Організація безпечного руху для місцевих мешканців, у т.ч. шляхом встановлення дорожніх знаків, попереджувальних знаків, бар'єрів і об'їздів, встановленням попереджувальних знаків і таблиць, влаштуванням необхідного огородження та перехідних містків, відповідного освітлення в нічну пору доби для того, щоб об'єкт було чітко

видно, а громадськість була попереджена про всі потенційні небезпеки.

3. Суворе дотримання вимог техніки безпеки та пожежної безпеки працівниками Підрядника.

Впровадження заходів ПЗЗС та ПЕСМ Підрядника.

СЕС 2, СЕС; С ЕС10

Виникнення соціальної напруженості через брак інформації щодо проєкту та відсутності загальновідомого та доступного каналу для подання скарг/звернень

-              Впровадження заходів ПЗЗС 1. На кожному об’єкті має бути встановлений інформаційний стенд/щит з інформацією щодо будівництва та контактами для подання скарг.

2. У разі, якщо існуватиме потреба призупинення надання комунальних послуг населенню, яке проживає в безпосередній близькості від будівництва, така необхідність має бути погоджена в власником комунікацій, а громадськість має бути інформована щодо такого призупинення та строків поновлення не менше ніж за три дні.

3. З початком будівництва на будівельному майданчику слід влаштувати скриньку для прийому скарг.

 

Ризик можливих соціальних конфліктів/іміджевих втрат УФСІ через  не введення об’єкта в експлуатацію або через  затримку введення об’єкта в експлуатацію

Перелік (не виключний) можливих причини затримки/не введення в експлуатацію:

  1. Через затримку завершення будівництва.
  2. Затримка під’єднання/влаштування зовнішніх інженерних мереж
  3. Через невідповідність цільового призначення об’єкта
  4. Через невідповідність цільового призначення земельної ділянки
  5. Через неготовність зовнішніх інженерних мереж до підключення об’єкта
  6. Будівля відноситься до об’єктів культурної/історичної спадщини або знаходиться у охоронній зоні
  7. Невідповідність фактично виконаних будівельних робіт та ПКД

Заходи пом’якшення впливу:

1. Затвердити проектну документацію відповідно до вимог законодавства України.

2. Оформити дозвільні документи для початку будівництва.

3. Протягом будівництва та при прийнятті  завершених будівництвом робіт, здійснювати (із залученням авторського та технічного нагляду) контроль відповідності  фактично виконаних робіт до передбаченого проектною документацією.

4. Здійснювати контроль виконання підрядником термінів будівництва у відповідності до умов контракту.

5. Вчасно здійснити прийняття завершеного будівництвом об’єкту та надати декларацію на підтвердження готовності об’єкта до експлуатації/отримати сертифіката про готовність об’єкта до експлуатації.

6. Проконтролювати вчасне прийняття на облік власника/балансоутримувача завершених будівництвом робіт.

7. Приймати участь у здійсненні громадського контролю будівництва в процесі виконання робіт;

8. Приймати участь у здачі-прийнятті в експлуатацію завершеного будівництвом об’єкту.

Впровадження заходів ПЗЗС

СЕС1

 

Ризик можливих соціальних конфліктів/іміджевих втрат УФСІ через  неякісне виконання /прийняття будівельних робіт

Перелік (не виключний) можливих причини:

Не відповідний контроль технічного нагляду та авторського нагляду.

Заходи пом’якшення впливу:

-  Приймати участь у здійсненні громадського контролю будівництва в процесі виконання робіт;

-  Приймати участь у здачі-прийнятті в експлуатацію завершеного будівництвом об’єкту;

- Забезпечити тісну співпрацю із технічним наглядом та авторським наглядом за будівництвом.

СЕС1

Етап експлуатації(після завершення будівництва)

Екологічні ризики та впливи

Медичні відходи

 

Порушення екологічних вимог щодо поводження із медичними відходами

Збір і сортування відходів; маркування відходів; дезактивація (дезінфекція) відходів; транспортування та переміщення відходів у накопичувальних контейнерах у межах закладу, де вони утворюються; утилізація відходів (тільки для відходів категорії А).

-приймання, дезінфекція, тимчасове зберігання (накопичення) відходів, миття та дезінфекція тари та іншого обладнання, що використовується для переміщення відходів, може здійснюватися в окремій будівлі або в спеціальному приміщенні на об’єкті.

- поводження з відходами на об'єктах повинно здійснюватися відповідно до типової схеми поводження з відходами. Типова схема поводження з відходами повинна містити таку інформацію: назву структурного підрозділу установи; перелік відходів за категоріями, що утворюються у підрозділі, місце (місця) збору та тимчасового зберігання відходів у підрозділі; транспортування відходів до місця (місця) збору та тимчасового зберігання відходів у цілому в установі, вивезення (за графіком) відходів за категоріями до місць переробки, утилізації, знищення, захоронення (тільки для відходів категорії А).

СЕС3,  СЕС4

Соціальні ризики та впливи

Ризик іміджевих втрат УФСІ через   не ефективне/використання об’єктів, які фінансував УФСІ

Неналежне утримання та фінансування медичного закладу

Включення відповідних заходів щодо пом'якшення зазначеного ризику до ПЕСМ та Плану життєздатності СП та контроль виконання протягом гарантійного періоду .

СЕС1

 

ДОДАТОК 3 ПЛАН МОНІТОРИНГУ КОНКРЕТНОГО СП

(Колонки #7 та #8 слід заповнювати принаймні тричі, - до початку будівельних робіт, на піку виконання будівельних робіт та після завершення будівництва).

 

Параметр

 

Що (моніторингякого

параметрабуде здійснюватися?)

 

Де (буде здійснюватися моніторинг параметра?)

 

Як (буде здійснюватися моніторинг параметра?)

 

Коли (вкажіть частоту, або вкажіть, що моніторинг ведеться постійно)

 

Хто (відповідає за виконання/моніторинг)

Результати, досягнуті на дату _____

(крайній результат оцінки ризику/результат оцінки ризику на поточну дату)

Оновлений План (оновлені заходи, коли ризик не зменшився)

1

2

3

4

5

6

7

8

Етап підготовки субпроєкту (до-будівництва)

Екологічні ризики та впливи

Не врахування екологічних аспектів під час підготовки ПКД

1. Технічне / інженерне проєктуваннясубпроєктів є ресурсоефективним, орієнтованим на запобігання забрудненню навколишнього середовища і передбачає заходи адаптації до зміни клімату. Проєктування містить стійкі екологічно чисті, доступні та інклюзивні рішення, створені на основі найкращих доступних технологій / належної практики в галузі.

2. Для  СП у складі проєктної документації буде розроблено розділ ОВД.

3. ПКД міститеме проектні рішення щодо забезпечення належних умов для поводження із медичними відходами.

Офіс РП УФСІ

Приміщення для засідань Робочої групи

 

1.Контроль проектних рішень 2.Перевірка розробленої ПКД

 

1.Контроль проектних рішень в процесі розроблення ПКД. 2.Перевірка розробленої ПКД перед комплексною експертизою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультант-проектувальник РП УФСІ

Голова ПВСП

 

 

Не врахування екологічних та соціальних аспектів під час підготовки ТД

УФСІ розробить ESHS специфікацію яка міститиме вимоги до охорони довкілля  на об’єкті.  як частину тендерної документації на будівництво.

Офіс РП УФСІ

Центральний офіс УФСІ

Розробляє  ESHS специфікацію РП УФСІ, контролює та погоджує ЦО УФСІ

Перед початком закупівель Підрядника будівництва

Консультант-координатор з питань охорони праці,

екологічних та соціальних заходів РП УФСІ

Консультант з екологічних та соціальних безпекових політик ЦО УФСІ

 

 

Не надання повідомлення та не отримання дозволів

1. Місцеві будівельні інспекції повідомлено про плановану діяльність.

3. Усі передбачені законом дозволи на будівництво та/ або відновлення отримані.

Офіс РП УФСІ

Приміщення для засідань Робочої групи

Перевірка наявності повідомлень/

дозволів

Перед початком будівництва

Консультант з технічних питань РП

Голова ПВСП

 

 

Не якісна підготовка ПЕСМ Підрядника

1.Підрядник підготує та надасть на затвердження Керівнику проекту План Екологічного та Соціального Менеджменту Підрядника , де будуть зазначені заходи охорони довкілля на об’єкті протягом будівництва

Офіс РП УФСІ

Центральний офіс УФСІ

Перевіряє  ESHS специфікацію РП УФСІ, контролює  ЦО УФСІ

Погоджує РП УФСІ

Перед початком будівництва

Консультант-координатор з питань охорони праці,

екологічних та соціальних заходів РП УФСІ - перевіряє

Консультант з екологічних та соціальних безпекових політик ЦО УФСІ – контролює

Керівник Проекту - погоджує

 

 

Соціальні ризики та впливи

Не дотримання вимог щодо залучення зацікавлених сторін

1. УФСІ розробить ПЗЗС з метою виявлення, залучення зацікавлених сторін та розкриття інформації.

2. Проєкти РВЕСМ та ПВЗС будуть оприлюднені з метою виявлення думок зацікавлених сторін щодо подальшої ефективної взаємодії в рамках Проєкту.

3. УФСІ укладе договір із консультантом на надання послуг з проведення комунікаційної кампанії у рамках Проєкту.

4. ПВСП за допомогою УФСІ розробить ПЕСМ.

5. Громадськість буде інформована про всі етапи реалізації СП.

6. Розробка і впровадження у тестовому режимі механізму опрацювання скарг, представлення механізму опрацювання скарг на рівні громади та на рівні УФСІ для отримання зворотного зв’язку від зацікавлених сторін та доопрацювання представленого МРС

7. Організація реєстрації та розгляду скарг на всіх рівнях впровадження СП

8. Проведення опитування зацікавлених сторін щодо їх думки стосовно ризиків реалізації СП, а також їх очікувань стосовно результатів реалізації СП.

9. Виявлення та оприлюднення можливих невідповідностей та результатів їх усунення.

ЦО УФСІ

 

Територія субпроєкту

 

На інформаційних ресурсах УФСІ, місцевих органів влади,

 

 

На інформаційних ресурсах УФСІ, місцевих органів влади,на об’єкті

 

 

 

 

 

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг впровадження ПЗЗС

Протягом підготовки та впровадження СП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультант з розвитку громад РП УФСІ

Члени ПВСП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не врахування вимог до охорони праці та пожежної безпеки під час підготовки

1. Проєктант розробить розділи з пожежної безпеки та план з охорони  

 праці.

2. У ПКД забезпечити дотримання вимог щодо врахування потреб маломобільних груп населення.

 

Офіс РП УФСІ

Приміщення для засідань Робочої групи

 

1.Контроль проектних рішень

2. Перевірка розробленої ПКД

До затвердження СП для подальшого фінансування

Консультант-проектувальник РП УФСІ

Голова ПВСП

 

 

Не врахування  соціальних аспектів під час підготовки ТД

. УФСІ розробить ESHS специфікацію яка міститиме вимоги до охорони довкілля  на обєкті.  як частину тендерної документації на будівництво

Офіс РП УФСІ

Центральний офіс УФСІ

Розробляє  ESHS специфікацію РП УФСІ, контролює та погоджує ЦО УФСІ

Перед початком закупівельПідрядника будівництва

Консультант-координатор з питань охорони праці,

екологічних та соціальних заходів РП УФСІ

Консультант з екологічних та соціальних безпекових політик ЦО УФСІ

 

 

Не надання повідомлень громадскості щодо питань будівництва

Громадськість повідомлена через засоби масової інформації та/або у загальнодоступних місцях (у тому числі на місці робіт) про плановану роботу.

Офіс РП УФСІ

Приміщення для засідань Робочої групи

Перевірка наявності повідомлень

Перед початком будівництва та протягом будівництва (щодо можливих небезпек для громади)

Консультант з розвитку громад  РП

Голова ПВСП

 

 

Не якісна підготовка ПЕСМ Підрядника щодо охорони праці та соціальних безпекових питань

За шаблоном цього ПЕСМ ( Частина 5 - План екологічного та соціального менеджменту Підрядника (шаблон)), підрядник підготує та надасть на затвердження Керівнику проекту План Екологічного та Соціального Менеджементу Підрядника , де будуть зазначені заходи з охорони праці та соціальної безпеки на обєкті протягом будівництва

Офіс РП УФСІ

Центральний офіс УФСІ

Перевіряє  ESHS специфікацію РП УФСІ, контролює  ЦО УФСІ

Погоджує РП УФСІ

Перед початком будівництва

Консультант-координатор з питань охорони праці,

екологічних та соціальних заходів РП УФСІ - перевіряє

Консультант з екологічних та соціальних безпекових політик ЦО УФСІ – контролює

Керівник Проекту - погоджує

 

 

 

Етап будівництва

Екологічні ризики та впливи

Забруднення повітря

Викиди пилу та транспорту повинні бути зведені до мінімуму завдяки належному управлінню експлуатацією та нагляду за об’єктом. Фасад оновленої будівлі необхідно накрити захисною сіткою для зменшення утворення пилу та її поширення. Під час тривалих сухих періодів необхідно застосовувати заходи придушення пилу (наприклад, обприскування водою). Необхідно проводити регулярний контроль за технічним станом паливної апаратури дизельних двигунів.. Протягом усього періоду будівництва необхідно проводити регулярний моніторинг забруднення повітря, особливо, коли роботи ведуться у населених пунктах. ПЕСМ Підрядника міститиме детальні заходи щодо зменшення забруднення повітря під час будівництва.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання будівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Шум від будівництва та демонтажу

Усі будівельні роботи повинні проводитися в робочий час, що має бути визначено в ПЕСМ Підрядника. На межі санітарно-захисної зони Підрядником має забезпечуватися періодичний моніторинг рівня шуму, який не повинен перевищувати допустимих рівнів шуму, визначених законодавством України. Під час виконання робіт з високим рівнем шуму всі працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту. ПЕСМ Підрядника міститиме детальні заходи щодо пом’якшення впливу шуму від будівництва.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання будівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Забруднення  підземних вод

Для убезпечення від забруднення при будівництві, необхідно вести належне управління всіма ділянками будівельного майданчика. Зберігання, поводження та утилізація хімічних речовин на будівельних майданчиках, таких як олія, бензин, бетонні та асфальтобетонні вироби, фарби та промивна вода, повинні проводитись таким чином для того, щоб мінімізувати їх потрапляння у стічні води.Зазначений перелік не є вичерпним.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Поводження з відходами

Ієрархія поводження з відходами така: Зменшення; Повторне використання; Переробка; Утилізація.

Відходи, що утворюються під час будівельних робіт, повинні бути утилізовані на законних сміттєзвалищах або перероблюватися ліцензованими компаніями. Підрядник повинен бути впевнений, що тимчасове видалення відходів не відбувається в зонах, які можуть затоплюватись. Мобільні контейнери для твердих побутових відходів, металевих відходів, нафтопродуктів тощо, повинні бути наявні на обєктах будівництва. Тимчасове зберігання небезпечних відходів має бути чітко позначене та захищене .Детальний план поводження із відходами міститиме ПЕСМ Підрядника.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Не належне поводження із небезпечними відходи та з азбестом

Усі небезпечні відходи мають бути утилізовані відповідно до національного законодавства та міжнародних стандартів (див. РВЗПСЗ). Практика поводження з відходами також має бути частиною ПЕСМ, а також проектно-кошторисної документації.

 

За результатом  екологічного скринінгу  виявлені матеріали, які можуть містити азбест.

При виконання робіт із демонтажу,  Підрядник вживатиме усіх необхідних заходів безпеки для забезпечення здоров’я людей та охорони довкілля.

Використання АММ в процесі будівництва заборонено.

 

 

Територія субпроекту

 

Перевірка наявності Плану менеджменту АВМ та моніторинг його реалізації

Здійснення контрольних перевірок

 

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Плану менеджменту АВМ: погодження до початку будівництва; моніторинг – протягом будівництва.

 

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

Плану менеджменту АВМ:

Консультант-координатор з питань охорони праці,

екологічних та соціальних заходів РП УФСІ – розробляє та здійснює моніторинг,

Консультант з екологічної безпеки будівництва – перевіряє.

Керівник Проекту - погоджує

 

 

Ризик виникнення пожежі.

Будівельний майданчик повинен бути оснащений протипожежним обладнанням, а саме, вогнегасниками та протипожежними щитами з необхідним обладнанням, контейнерами для забезпечення пожежогасіння для зберігання води та гідрантами для систем подачі води. Заходи для запобігання виникнення пожеж також повинні включати дотримання умов зберігання палива та мастил та виконання правил поводження з відкритим вогнем, вибуховими речовинами тощо. Робітники повинні на регулярній основі проходити інструктаж та навчання на випадок виникнення пожежі та з використання вогнегасників.

Детально протипожежні заходи відображатиме ПЕСМ Підрядника.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Соціальні ризики та впливи

Не дотримання вимог охорони праці  

Організація робіт повинна включати заходи охорони праці, що відповідають чинним правилам і нормам, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, а також поліпшення умов праці. Дотримання правил безпеки та інструкцій, включаючи використання засобів індивідуального захисту, буде забезпечуватись та регулярно контролюватись керівником будівельного майданчика. Особа, відповідальна за питання охорони праці на рівні компанії, повинна брати участь у моніторингу та вибіркових перевірках об’єкта на регулярній основі.

- справедливе ставлення, заборона дискримінації та рівні можливості працівників проекту.

- захист працівників проекту, включаючи вразливих працівників, таких як жінки, люди з інвалідністю, діти (працездатного віку, відповідно до вимог СЕС), а також трудових мігрантів, працівників за контрактом, працівників місцевої громади та персоналу основних постачальників будівництва, коли це необхідно.

- недопущення використання всіх форм примусової та дитячої праці.

- підтримка принципів свободи об'єднання та колективних переговорів працівників проекту відповідно до національного законодавства.

- надання працівникам проекту доступних засобів, щоб підняти проблеми які можуть виникати робочому місці.

Підрядник зобов’язується забезпечити дотримання правил охорони праці та чинного в Україні Кодексу законів про працю. План охорони праці, гігієни та безпеки буде підготовлено та впроваджено як частина ПЕСМ Підрядника.

У контексті спалаху COVID-19 Підрядник зобов’язаний вжити відповідних заходів для запобігання інфекції та реагування на неї. Ці заходи повинні бути невід'ємною частиною Менеджменту Підрядником питань охорони праці.

1. Усі роботи будуть проводитися безпечно та з дотриманням дисципліни, щоб звести до   мінімуму вплив на сусідніх мешканців і довкілля.                                                                        2. Засоби індивідуального захисту робітників відповідають міжнародній практиці

(завжди каски, маски, за потреби захисні окуляри, страхові пояси та захисне взуття).

3. На об'єкті будуть стенди з інформацією про основні правила виконання робіт.

4. Керування обладнанням та технікою здійснюватиметься навченим та досвідченим персонал для зниження ризиків нещасних випадків.

5. Підрядник забезпечує перебування обладнання, інструментів та техніки у належному робочому стані

Детально, питання охорони праці зазначаються у ПЕСМ Підрядника, який несе відповідальність за дотримання вимог охорони праці на об’єкті.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання будівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Ризик зараження COVID-19

Усі сторони, задіяні у впровадженні заходів СП забезпечуватимуть виконання наступних заходів: адаптування робочих процесів для забезпечення соціального дистанціювання; коригування методів роботи (віддалена робота і гнучкий графік роботи, застосування відповідних профілактичних і захисних заходів (наявність умов і використання станцій миття рук, дезінфікуючих засобів, масок та іншого персонального захисного обладнання), а також  належного контролю медичних відходів (наявні окремі сміттєві баки для масок, рукавичок і використаних паперових рушників, і наявна належна практика поводження з відходами);

Усі працівники та їхні сім'ї матимуть доступ до медичних закладів; усім сторони отримають докладні рекомендації щодо того, що слід робити, коли хтось захворює або проявляє симптоми, які можуть бути пов'язані з вірусом COVID-19, на основі рекомендацій ВООЗ і національних нормативно-правових актів та правил; всі працівники матимуть доступ до Механізму розгляду скарг (МРС) на рівні УФСІ через онлайн-канали (електронна пошта, електронне звернення) та традиційні канали зв'язку (телефоном та поштою).

Для проведення громадських консультацій та залучення зацікавлених сторін будуть використовуватися віртуальні консультації з використанням онлайн-каналів зв'язку та соціальних мереж. Вся діяльність по залученню громадськості буде супроводжуватися відповідними заходами соціального дистанціювання. У ситуаціях, коли жоден з перерахованих вище засобів комунікації не відповідає цілям заходу, будуть вишукуватись можливості для відтермінування заходу на більш пізній час, коли буде можливе повноцінне залучення зацікавлених сторін

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Не належні умови праці

Підрядник відповідатиме таким стандартам щодо умов праці в цілому:

•При наданні послуг він відповідатиме всім чинним законам, правилам, нормам і вимогам.

• Він не використовуватиме дитячу працю, відповідно до визначеного законодавством України.

• Він не використовуватиме примусову чи обов'язкову працю.

• Він не буде допускати фізичне насильство щодо працівників.

• Він поважатиме права працівників вибирати, чи бути представленими третіми сторонами, і вести колективні переговори відповідно до законодавства України.

• Заробітна плата та пільги відповідатимуть законодавству Україним. Підрядник буде платити робітникам вчасно і регулярно.

• Робочий час та понаднормовий час на об'єктах компанії будуть відповідати законодавству України.

• Він відповідатиме місцевим нормам і прийнятим міжнародним стандартам щодо умов охорони праці.

• Він відповідатиме всім застосовним законам щодо захисту довкілля.

Підрядник не буде використовувати примусову працю, що включає будь-якої роботи або послуги, виконаної не добровільно, яка вимагається від особи під загрозою застосування сили або покарання, і включає будь-який вид примусової або обов'язкової праці, наприклад, працю рабів, підневільнру працю або подібні умови трудового договору.

1. Бажано обмежити переміщення працівників за межі будівельної зони, щоб звести до мінімуму їх контактування з людьми протягом робочого дня.

2. Підрядник проводитиме щоранкову (до початку роботи) перевірку придатності працівників до роботи.

3. Підрядник проводитиме щоранковий замір температури, опитування та спостереження за станом здоров’я та самопочуття робітників та інших осіб, що потрапляють у будівельну зону.

4. Підрядник повинен проводити щоденні інструктажі перед початком роботи щодо стану здоров’я робітників: у т.ч. щодо дотримання дистанції, використання ЗІЗ, проведення гігієни рук тощо.

5. Підрядник вимагатиме від працівників здійснення самостійного контролю за можливими симптомами (лихоманка, кашель) та звітування своєму керівнику про наявність симптомівабо погане самопочуття.

6. Підрядник заборонить працівникові, який контактував із зараженою людиною, або хворому працівнику потрапити на будівельний майданчик протягом 14 днів.

7. Наявність копій трудових договорів/трудових книжок та паспортів працівників Підрядника на об’єкті.

Детально, питання забезпечення умов праці зазначаються у ПЕСМ Підрядника, який несе відповідальність за створення безпечних та  праці  на об’єкті.

 

Територія субпроекту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Ризик виникнення аварійних ситуацій

1. Підрядник розробить і впровадить процедури евакуації на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпекою для життя та охороною здоров’я та план дій, які мають бути вжиті у випадку аварії або інциденту.

2. Підрядник проведе навчання та тренінги з питань безпеки.

3. Підрядник гарантує усунення всіх недоліків, що виникнуть після завершення будівельних робіт.

Детальний план щодо дій у надзвичайних ситуаціх буде розроблно Підрядником у складі ПЕСМ Підрядника

 

Територія субпроєкту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Прямі чи побічні загрози для руху транспорту та

пішоходів під час виконання будівельних

робіт

Відповідно до національних нормативів Підрядник гарантує, що будівельний майданчик належним чином буде захищений, а рух будівельного транспорту буде регулюватися. Це обов’язково включає такі заходи, але не обмежується ними:

1. Установка дорожніх знаків, попереджувальних знаків, бар'єрів і об'їздів: об'єкт буде чітко

видимим, а громадськість буде попереджена про всі потенційні небезпеки.

2. Буде розроблена схема дорожнього руху, проведено інструктаж персоналу. Будуть

забезпечені безпечні переходи для пішоходів в місцях перетину з рухом будівельного

транспорту.

3. Під час будівництва буде безпечний і безперервний доступ до всіх прилеглих офісних приміщень, магазинів і житлових будинків.

4. Пристосування робочого часу до місцевих схем руху транспортних засобів, тобто уникнення основної транспортної діяльності протягом годин пік.

 

Територія субпроєкту

 

Здійснення контрольних перевірок

Під час демонтажу та виконання булівельних робіт. Регулярно -Підрядник та періодично консультанти РП УФСІ

Підрядник, ПВСП, консультанти РП УФСІ

 

 

Відсутність належного реагування на скарги та звернення

Запровадження дієвого  Механізму розгляду скарг (МРС):

Проект використовуватиме діючий в УСФІ механізм розгляду скарг (МРС). На місцевому рівні будуть запроваджені додаткові заходи:

1. Поширення інформації, публікація каналів для скарг / претензій за допомогою публічних інформаційних стендів, інформаційних пунктів проєкту і веб-сайтів місцевих Підрядників. 

2.Додатково, із початком будівництва на будівельному майданчику слід влаштувати скриньку для прийому скарг та розмістити інформацію щодо цього каналу зв’язку у публічних місцях на майданчику проєкту.

3. Розробка і впровадження у тестовому режимі механізму опрацювання скарг, представлення механізму опрацювання скарг на рівні громади та на рівні УФСІ для отримання зворотного зв’язку від зацікавлених сторін та доопрацювання представленого МРС.

4. Організація обліку та процесу реагування на скарги.

Підрядник, створить власний МРС відповідно до відповідно до СЕС2. Підрядник надасть працівникам (і їхнім організаціям, якщо вони існують) механізм розгляду скарг, щоб вони мали можливість висловлювати свою стурбованість щодо проблем на робочих місцях. Під час прийому на роботу компанія повідомить працівників про механізм розгляду скарг і зробить його легко доступним для них. Механізм швидко вирішуватиме проблеми, використовуючи зрозумілий та прозорий процес, який надає своєчасний зворотній зв’язок зацікавленим особам без будь-якого покарання у відповідь. Механізм також дозволить подавати та розглядати анонімні скарги.

Будівельний майданчик,

Офіс РП УФСІ

Офіс ЦО УФСІ

Офіційний веб-сайт УФСІ

Офіційний веб-сайт місцевої громади

Відповідно до ПЗЗС

Постійно

Підрядник, відповідальна особа ПВСП, відповідальна особа РП УФСІ, відповідальна особа ЦО УФСІ

 

 

Обмеження доступу до певних медичних послуг під час будівельних/ремонтних робіт

Впровадження заходів ПЗЗС

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг ПЗЗС

 Регулярно -ПВСП та Робоча група, періодично консультанти РП УФСІ

ПВСП,Робочагрупа,консультанти РП УФСІ

 

 

Потенційне обмеження доступу до житлових будинків/медичних закладів під час проведення будівельних/ремонтних робіт

Буде прийнято заходи щодо забезпечення додаткового тимчасового доступу на випадок, якщо будівництво вплинуло на існуючі під’їзні шляхи до державних та приватних об’єктів, включаючи будь-яку підприємницьку діяльність та діяльність із забезпечення засобів існування.

Впровадження заходів ПЗЗС

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг ПЗЗС

 Регулярно -ПВСП та Робоча група, періодично консультанти РП УФСІ

ПВСП,Робочагрупа,консультанти РП УФСІ

 

 

Можливе незадоволення певних груп населення зміною способу використання будівель або зміною їх цільового використання або порушеннями під час поточного використання, якщо об’єкт реконструкції розташований у багатоквартирному будинку/районі

Впровадження заходів ПЗЗС

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг ПЗЗС

 Регулярно -ПВСП та Робоча група, періодично консультанти РП УФСІ

ПВСП,Робочагрупа,консультанти РП УФСІ

 

 

Мешканці можуть протестувати проти додаткового транспортного навантаження та постійного пересування людей

Впровадження заходів ПЗЗС.

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг ПЗЗС

 Регулярно -ПВСП та Робоча група, періодично консультанти РП УФСІ

ПВСП,Робочагрупа,консультанти РП УФСІ

 

 

Громадяни можуть поставити під сумнів потребу пропонованих інвестицій (на їхню думку, потреби можуть бути більш нагальні

Впровадження заходів ПЗЗС.

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЗЗС

Моніторинг ПЗЗС

 Регулярно -ПВСП та Робоча група, періодично консультанти РП УФСІ

ПВСП,Робочагрупа,консультанти РП УФСІ

 

 

Порушення вимог безпеки для місцевого населення Підрядником

1. Всі будівельні роботи здійснюватимуться у суворій відповідності до проєктних умов та тільки в межах будівельного майданчику.

2. Організація безпечного руху для місцевих мешканців, у т.ч. шляхом встановлення дорожніх знаків, попереджувальних знаків, бар'єрів і об'їздів, встановленням попереджувальних знаків і таблиць, влаштуванням необхідного огородження та перехідних містків, відповідного освітлення в нічну пору доби для того, щоб об'єкт було чітко

видно, а громадськість була попереджена про всі потенційні небезпеки.

3. Суворе дотримання вимог техніки безпеки та пожежної безпеки працівниками Підрядника.

Впровадження заходів ПЗЗС та ПЕСМ Підрядника.

 

Територія субпроєкту

 

Перевірка наявності ПЕСМ Підрядника та ПЗЗС

Моніторинг заходві ПЕСМ Підрядника та ПЗЗС

 Регулярно -Підрядник.   Періодично -консультанти РП УФСІ та ПВСП

Підрядник, ПВСП,консультанти РП УФСІ

 

 

Несвоєчасне завершення будівельних робіт та введення об’єкта в експлуатацію

1.Здійснення періодичного контролю термінів будівництва та якості та відповідності будівельних робіт ПКД.

2.Моніторинг стану виконання заходів з пом’якшення екологічного та соціального впливу.

3.Взаємодія із зацікавленими сторонами на всіх етапах реалізації Проєкту.

4. Підготовка усіх необхідних документів до відповідних органів та отримання документу, що підтверджує готовність об’єкта до експлуатації.

Територія субпроєкту

 

Моніторинг термінів будівництва

Контроль підготовки дозвільних документів

Перевірка отримання дозвільних документів щодо прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта

 Після завершення будівництва і до початку експлуатації об’єкта

 ПВСП, Власник об’єкту, РП УФСІ

 

 

Етап експлуатації (після завершення будівництва)

Екологічні ризики та впливи

 

Порушення екологічних вимог щодо поводження із медичними відходами 

Збір і сортування відходів; маркування відходів; дезактивація (дезінфекція) відходів; транспортування та переміщення відходів у накопичувальних контейнерах у межах закладу, де вони утворюються; утилізація відходів (тільки для відходів категорії А).

-приймання, дезінфекція, тимчасове зберігання (накопичення) відходів, миття та дезінфекція тари та іншого обладнання, що використовується для переміщення відходів, може здійснюватися в окремій будівлі або в спеціальному приміщенні на об’єкті.

- поводження з відходами на об'єктах повинно здійснюватися відповідно до типової схеми поводження з відходами. Типова схема поводження з відходами повинна містити таку інформацію: назву структурного підрозділу установи; перелік відходів за категоріями, що утворюються у підрозділі, місце (місця) збору та тимчасового зберігання відходів у підрозділі; транспортування відходів до місця (місця) збору та тимчасового зберігання відходів у цілому в установі, вивезення (за графіком) відходів за категоріями до місць переробки, утилізації, знищення, захоронення (тільки для відходів категорії А).

 Приміщення медичного закладу

 Організація та здійснення констролю за вивезенням медичних відходів відповідно до вимог законодавства України.

 Після завершення будівництва і до початку експлуатації.

 Власник обєкту

 

 

Соціальні ризики та впливи

Неналежне утримання та фінансування медичного закладу

Включення відповідних заходів щодо пом'якшення зазначеного ризику до ПЕСМ та Плану життєздатності СП та контроль виконання протягом гарантійного періоду .

Виконання Плану життєздатності обєкта.

 Приміщення медичного закладу

Підготовка та затвердження,

 організація та контроль за виконанням заходів Плану життєздатності

До рішення про фінансув СП. Підготовка Плану

Моніторинг, -після завершення будівництва

ПВСП – розробка Плану життєздатності

 Власник об’єкту -контроль виконання

 

 

 

ЧАСТИНА4: ПЛАН ЗАЛУЧЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН КОНКРЕТНОГО СП (шаблон)

 

https://usif.ua/media/partner/%D0%9B%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%8F.png.230x150_q85.png

Фото без опису

 

ПЛАНЗАЛУЧЕННЯЗАЦІКАВЛЕНИХСТОРІН

Проект: «Сприяннярозвиткусоціальноїінфраструктури» - «Покращенняпервісноїмедицинивсільськіймісцевості» – УФСІ VII» BMZ-No.: 2015 67 114

 

 

Субпроєкт№19-44-18 «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у Бондарівській сільській лікарській амбулаторії , с. Бондарівка, Старобільський  район, Луганська область/KFW»

номер субпроєкту

 

Луганська область , Старобільський район, с.Бондарівка, пров.Центральний,2В

Адреса субпроєкту

 

 

Голова ПВСП:

Тіщенко Олександр Борисович

Телефон +38 0999030054

Електронна пошта: bond_s_r@ukr.net

Контактна інформація

 

Автори документу:

Розроблено

Перевірено та рекомендовано:

Approved by

Східним

Регіональним представництвом УФСІ

Кліменко Катерина Борисівна

Красовський Олександр Петрович

Консультант з екологічних та соціальнихбезпековихполітик

Тіщенко Олександр Борисович

______________________

Голова ПВСП

 

Дата: _15_/_12__/2021

 

 

[КОП1] 

ПЕРЕЛІК КОНТАКТІВ СУБПРОЕКТУ

 

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС УФСІ

Керівництво

Адреса

Телефон

Електронна пошта

Веб-сторінка

Лактіонов Андрій Олександрович

Виконавчий директор

 

04085, м. Київ, вул. Лук'янівська, буд. 77, пов. 3

 

+38 (044) 356-65-50

 

office@usif.ua

https://usif.ua

Овчінніков Олег Євгенович

Заступник виконавчого директора

 

СХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО УФСІ (видалити, якщо не застосовується)

Керівництво

Адреса

Телефон

Електронна пошта

Веб-сторінка

Бродзінський Артур Мар'янович

Директор Східногорегіональногопредставництва УФСІ

61101, м. Харків, проспект Науки, 43Б

+38 (068) 288-57-57

east@usif.ua

https://usif.ua

 

 

ПАРТНЕР З ВПРОВАДЖЕННЯ СУБПРОЕКТУ (будь ласка, заповнити ПВСП )

Контактні особи на рівні СП  (імена та контактна інформація)

Голова ПВСП

Тіщенко Олександр Борисович

Телефон +38 0999030054

Електроннапошта: bond_s_r@ukr.net

Контактна особа з питань МРС

Тіщенко Олександр Борисович

Телефон +38 0999030054

Електроннапошта: bond_s_r@ukr.net

Власник/Балансоутримувач закладу

КНП «Марківський ЦПМСД» Марківської селищної ради

1. ВСТУП

Цей план залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) стосується проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – покращення базового здоров’я сільських районів (USIF VII)», що фінансується урядом Німеччини у сумі 14,5 мільйонів євро через Банк розвиткуKfW на основі Фінансової та проектної угоди між Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства соціальної політики України, USIF та KfW від 20 травня 2019 року та Окремої угоди між USIF та KfW від 12 серпня 2019 року.

Метою Проекту є зміцнення центрів первинної медико-санітарної допомоги шляхом дружнього та енергоефективного ремонту та постачання медичного обладнання у вибраних місцях проекту у Східній Україні.

Це сприятиме сталому соціальному розвитку регіонів східної України, які беруть участь у програмі. У рамках цього Проекту планується реалізувати 40 субпроектів у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях та в окремих підконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей. Реалізація субпроектів (СП) здійснюватиметься у тісній співпраці з місцевими громадами, представленими місцевими партнерами у реалізації субпроектів (ПВСП). ПВСП – це група представників місцевої громади (5-7 осіб), яка обирається Форумом Громади (загальними зборами) та уповноважена виконувати всі необхідні завдання, пов’язані з реалізацією СП громади.

Компонент розвитку потенціалу проекту УФСІ VII зосереджується на фінансуванні таких заходів, як: оцінка потреб розвитку потенціалу - спеціальне дослідження визначить основні потреби фокус-груп проекту (лікарі, керівники медичних закладів, фінансові менеджери місцевих громад), інформаційний PR -кампанія та інші заходи щодо нарощування потенціалу.

УФСІ виконуватиме реалізацію проекту УФСІ VII, а також діяльність із залучення зацікавлених сторін відповідно до процедур Регламенту діяльності УФСІ та системи управління якістю USIF (ISO 9001)

Цей План залучення зацікавлених сторін розроблено відповідно до екологічних та соціальних стандартів Світового банку, положень Окремої угоди від 12.08.2019 до Угоди про фінансування проекту від 20 травня 2019 року та належної міжнародної практики (GIP) з метою планування та управління процесом інформування зацікавлених сторін та громадськості, а також залучення їх до процесу прийняття рішень. ПЗЗС також запроваджує механізм розгляду скарг (МРС) для зацікавлених сторін, який надає всім зацікавленим сторонам, зокрема особам і громадам, які постраждали, можливість передати свої занепокоєння та надати зворотній зв’язок, а отже, отримати доступ до інформації та, якщо це доречно, звернутися за допомогою та засобами правового захисту. ПЗЗС буде контролюватися, переглядатися та оновлюватися на регулярній основі протягом реалізації проекту УФСІ VII.

План взаємодії з зацікавленими сторонами (ПЗЗС) включає: 1. Терміни та методи комунікації та взаємодії протягом життєвого циклу проекту; 2. Обсягта терміни надання інформації, яку необхідно повідомити та отримати від зацікавлених сторін; 3. Заходи щодо усунення перешкод для участі членів громади,  в тому числі вразливих та/або неблагополучних груп населення; 4. Яким чином будуть враховані погляди різних постраждалих груп; 5. Механізм подання скарг.

Цей План залучення зацікавлених сторін (шаблон), підготовлений як основа, допомагатиме ПВСП у підготовці Плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) конкретного СП. Для підготовки Плану взаємодії зацікавлених сторін конкретного СП,  ПВСП має просто заповнити таблиці цієї форми ПЗЗС, які позначені кольором.

2. ОПИС ПРОЕКТУ ТА КОНТАКТНІ ДАНІ

Український фонд соціальних інвестицій, що діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 р. № 740, реалізує проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – покращення базового здоров’я сільських районів (УФСІVII)», фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.

У рамках цього Проекту планується реалізувати щонайменше 40 підпроектів (СП) у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях та окремих районах Донецької та Луганської областей, які підконтрольні Україні. Термін реалізації проекту: 2021 – 2024 рр. Бюджет: 14,5 млн євро.

Цілі: центри первинної медико-санітарної допомоги шляхом дружнього та енергоефективного ремонту та постачання медичного обладнання в окремих місцях проекту у Східній Україні.

Компонент розвитку потенціалу проекту USIFVII зосереджується на фінансуванні таких заходів, як: оцінка потреб розвитку потенціалу - спеціальне дослідження визначить основні потреби фокус-груп проекту (лікарі, керівники медичних закладів, фінансові менеджери місцевих громад), інформаційний PR -кампанія та інші заходи щодо розвитку потенціалу.

 У рамках Проекту будуть виконуватись відносно невеликі будівельні роботи з капітального ремонту та реконструкції щодо існуючих будівель, а саме: закладів первинної медико-санітарної допомоги (окремих будинків або внутрішніх приміщень).

 

СУБПРОЕКТ ТА КОНТАКТНІ ДАНІ

Назва субпроекту (СП)

№19-44-18 «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у Бондарівській сільській лікарській амбулаторії , с. Бондарівка, Старобільський  район, Луганська область/KFW»

 

 

Перелік заходів СП

Капітальний ремонт будівлі амбулаторії: утеплення фасаду будівді, заміна покрівлі з утепленням горища,  заміна вікон та міжкімнатних дверей, заміна системи опалення, заміна системи водопостачання та водовідведення, заміна електричних мереж, заміна підлогового покриття, обробка стін та стелі.

Також будуть проведені заходи з розвитку потенціалу громади.

ОПИС ОБ`ЄКТУ

Назва об’єкту

Бондарівська сільська лікарська амбулаторія КПН «Марківський ЦПМСД» Марківської селищної ради

Дані щодо розміщення об’єкту

Бондарівська сільська лікарська амбулаторія КПН «Марківський ЦПМСД» Марківської селищної радирозташована за адресою: Луганська область,  Старобільський район, с.Бондарівка, пров.Центральний,2В

Очікувані позитивні зміни від впровадження СП

В результаті реалізації субпроекту буде поліпшення умов надання первинної медичної допомоги шляхом енергоефективного оновлення приміщень, капітального ремонту приміщень та постачання медичного обладнання.

     

3.ВІДПОВІДНІ СТАНДАРТИ

3.1. Законодавство України

Конституція України (1996 р.) гарантує громадянам України право на участь у громадських консультаціях, право на доступ до екологічної інформації та на оскарження рішень органів влади.

При проведенні консультацій із зацікавленими сторонами та участі громадськості в цьому Проекті УФСІ в Україні застосовуються такі закони та нормативні акти:

• Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (3038-VI від 17.02.2011). Стаття 21 Закону визначає порядок вирішення спорів, пов’язаних із консультаціями, та вимагає від органів влади оприлюднювати результати оцінки консультацій та пояснювати, як вони були розглянуті;

• Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» (1264-XII від 25.06.1991). У розділі II «Екологічні права громадян України» зазначено, що кожен громадянин України має право брати участь в обговоренні та внесенні пропозицій до проектів нормативно-правових актів і матеріалів, пов’язаних з розміщенням, будівництвом та реконструкцією об’єктів, які можуть негативно впливають на навколишнє середовище.

• Законом України «Про звернення громадян» (№ 653-XIV від 13.05.1999 р.) визначено порядок розгляду публічних звернень, чітко визначені обов’язки органів державної влади та керівництва підприємств, які є суб’єктами такого звернення, а також гарантує, що всі звернення будуть розглянуті без винятку.

• Законом України «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» (2059-VIII від 23.05.2017) та відповідними постановами Кабінету Міністрів України нижче визначено порядок проведення ОВНС:

- Постанова від 13.12.2017 № 1026 «Про затвердження Порядку передачі документів для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування проведення оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля».

- Постанова від 13.12.2017 р. No 1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованих видів діяльності, що не підлягають оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення продовжень та змін у діяльності та об’єктах, що не підлягають оцінці впливу на довкілля».

- Постанова № 989 «Про затвердження порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля» від 13.12.2017 р.

Нормативно-правові акти які стосуються місцевого самоуправліннята передбачають право на інформацію та публічні збори:

• Стаття 140 Конституції України передбачає можливість «з ініціативи мешканців створювати будинкові, вуличні, районні комітети та інші органи самоорганізації та відносити їх до власної компетенції, фінансів та власності».

• Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (280/97-ВР від 21.05.1997 р.) гарантує інструменти прямої місцевої демократії, якими можуть користуватися члени громади. Серед них бюджет участі, місцева ініціатива, місцеві громадські збори, електронні петиції та інші.

• Закон України «Про доступ до публічної інформації» (2939-VI від 13.01.2011).

• Закон України «Про інформацію» (2657-XII від 02.10.1992).

• Закон України про звернення громадян (393/96-ВР від 02.10.1996).

Вимоги щодо інформування та врахування громадський інтересів встановлені також Державними будівельними нормами України ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд». Після ратифікації Конвенції Україною в 1999 році до цього стандарту було включено кілька положень Орхуської конвенції[1], зокрема:

• доводити інформацію про запланований проект до громадськості через місцеву владу;

• визначити місце та порядок проведення громадських слухань;

• зібрати та врахувати зауваження та пропозиції громадськості; і

• опублікувати в засобах масової інформації «Заяву про наміри» та «Заяву про екологічні наслідки діяльності».

3.2. Вимоги Світового Банку щодо залучення зацікавлених сторін

Проект USIF VII впроваджуватиметься відповідно до вимог КерівництваKfW зі сталого розвитку[2] та екологічних і соціальних стандартів Групи Світового банку, які включають СЕС10: Залучення зацікавлених сторін та розкриття інформації. Цей СЕС визнає важливість відкритої та прозорої взаємодії між Позичальником та зацікавленими сторонами проекту як важливого елемента належної міжнародної практики. Ефективне залучення зацікавлених сторін може покращити екологічну та соціальну сталість проектів, підвищити сприйняття проекту та зробити значний внесок у успішне розробку та реалізацію проекту.

Вимоги Світового банку здебільшого співвідносяться з вимогами законодавства України, однак у ряді аспектів вони все ж відрізняються. Ці відмінності можна підсумувати таким чином:

ESS 10 визначає залучення зацікавлених сторін як інклюзивний процес, який здійснюється протягом усього життєвого циклу проекту. Якщо він належним чином розроблений і впроваджений, він підтримує розвиток міцних, конструктивних і відповідальних відносин, які важливі для успішного управління екологічними та соціальними ризиками проекту. Залучення зацікавлених сторін є найефективнішим, якщо розпочинається на ранній стадії процесу розробки проекту і є невід’ємною частиною ранніх проектних рішень, а також оцінки, управління та моніторингу екологічних та соціальних ризиків та наслідків проекту. УФСІ продовжуватиме взаємодіяти із зацікавленими сторонами відповідно до Плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) і буде спиратися на канали комунікації та взаємодії, які вже встановлені із зацікавленими сторонами. Зокрема, УФСІздійснюватиме моніторинг каналів зворотньогозвязку із зацікавленимисторінами, щодо екологічної та соціальної ефективності проекту.

  1. ЗАХОДИ РЕАГУВАННЯ ЩОДО COVID-19

Поточні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, та заходи соціального дистанціювання створюють нові вимоги до взаємодії, консультацій та безпеки. Як правило, УФСІ і ПВСП повинні дотримуватися офіційних рекомендацій національних органів влади України 4, відповідати рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 5 та передовій міжнародній практиці щодо заходів соціального дистанціювання.

  1. ВИЗНАЧЕННЯ ТА АНАЛІЗ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН

Зацікавлені сторони Проекту УФСІ VII можуть бути представлені у двох групах: 1) Інші зацікавлені сторони та 2) Сторони, на які може вплинути впровадження субпроекту (відповідно до класифікації СЕС 10).

УФСІ визначив групи зацікавлених сторін, які можуть бути зацікавлені в реалізації проекту УФСІ VII (Інші зацікавлені сторони), а також запропоновані методи комунікації для кожної групи, які представлені нижче.

Сторони, на які може впливати проект, специфічні для кожного СП, будуть визначені ПВСП та УФСІ у Плані залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС):

 

 

Таблиця 1 Визначення та аналіз зацікавлених сторін

 

Зацікавленісторони

Потенційнийнегативнийвплив СП

Основні заходи для пом’якшення впливу

Тип комунікацій

Особливізанепокоєння/бажаннязацікавленихсторін

Інші зацікавлені сторони

Уряд України в особі Наглядової ради УФСІ,

Донор: уряд Німеччини через Банк Розвитку KfW

Ризики, пов'язані з екологічною, соціальною безпекою та безпекою здоров'я, можуть призвести до:іміджевих та фінансових втрат, цілі Проекту можуть бути не досягнуті, до затримка в реалізації Проекту.

Дотримуватися екологічних та соціальних стандартів Світового банку та відповідного законодавства України.

Місячна, квартальна, піврічна та річна звітність

Особливі вимоги донора визначені в Окремій угоді до ПроектуУФСІ VII

Члени місцевих громад – бенефіціарисубпроекту

Екологічні, соціальні та медичні ризики та впливиСП можуть безпосередньо вплинути на членів громади СП.

Дотримання положень РВЗПСЗ, ПЕСМ (включаючиПЗЗС) та відповідного законодавства України.

ПВСП (представники місцевої громади) безпосередньо виконує СП.

Персональні регулярні комунікації місцевих консультантів УФСІ та інших членів команди УФСІ, консультації, тренінги, семінари, преса, соціальні мережі.

Планується вивчення потреб бенефіціарів.

Права та обов’язки ПВСП визначені в Меморандумі про взаєморозуміння та Рамковій угоді з УФСІ.

Місцева влада та місцеве самоврядування

Екологічні, соціальні та медичні ризики та вплив СП можуть призвести до іміджевих втрат та місцевих екологічних та/або соціальних проблем

Дотримання положень РВЗПСЗ, ПЕСМ (включаючи ПЗЗС) та відповідного законодавства України.

Представники місцевої влади є членами Робочої групи і безпосередньо здійснюють впровадження СП.

Персональні регулярні комунікації місцевих консультантів УФСІ та інших членів команди УФСІ, консультації, тренінги, семінари, преса, соціальні мережі.

Планується вивчення потреб бенефіціарів.

Права та обов’язки Власника/Балансоутримувачавизначені в Меморандумі про взаєморозуміння та Рамковій угоді з УФСІ.

Підрядники та субпідрядники

Ризики та впливи на навколишнє, соціальне, здоров'я та безпеку праці на будівельному майданчику, можуть зупинити або затримати будівництво та мати наслідком фінансові та іміджеві втрати.

Дотримання положеньРВЗПСЗ,ПЕСМ, ПЕСМ Підрядника, іншихESHS вимог контракту та відповідного законодавства України у сфері охорони довкілля, безпеки здоров'я та охорони праці.

Широке використання тендерних процедур, якісно та чітко підготовленої тендерної та договірної документації, оприлюднення тендерів у засобах масової інформації на загальнодержавному та місцевому рівнях, передтендерних конференцій, тренінгів та консультацій для персонала Підрядника, які надаються УФСІ.

Моніторинг та контроль виконання ПЕСМКерівником проекту (Інженером).

 

 

Особливості політики та стандартів ESHS Підрядника визначені в Кодексі поведінки та Стратегіях управління та Планах впровадження.

Спеціальні вимоги/побажання підрядника будуть визначені під час затвердження та моніторингуПЕСМ Підрядника Менеджером проекту.

 

Організації, групи/особи на яких може впливати Субпроєкт:

№19-44-18 «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у Бондарівській сільській лікарській амбулаторії , с. Бондарівка, Старобільський район, Луганська область/KFW»

 

Мешканці прилеглих будинків, лікарі та пацієнти амбулаторії

Cтворює шум для мешканців

Забезпечити виконання робіт у визначені години

Оголошення на будинках для мешканців  про узгоджені години для виконання робіт

При розміщенні оголошення, бажано великі літери та без технічних термінів.

 

Мешканці прилеглих будинків, лікарі та пацієнти амбулаторії

Пилоутворення при виконанні будівельних робіт

Забезпечити виконання згідно норм та правил та запровадити заходи, передбачені Програмою робіт

Оголошення для мешканців  про узгодженні  години для виконання робіт з пилоутворенням

При розміщенні оголошення, бажано великі літери та без технічних термінів.

 

Мешканці прилеглих будинків, лікарі та пацієнти амбулаторії

Відключення електроенергії, води

Повідомлення підрядника про те, що роботи, які плануються на об’єкті не потребують відключення електроенергії, води в будинках поруч

Повідомлення підрядника

 

Мешканці прилеглих будинків, лікарі та пацієнти амбулаторії

Припинення надавання частини послуг амбулаторією на час проведення будівельних робіт

Мешканці були проінформовані про перенесення закладу в інший корпус діючого медичного закладу

 

 

Оголошення, обговорення на зустрічі

При розміщенні оголошення, бажано великі літери та без технічних термінів.

 

Мешканці прилеглих будинків, лікарі

Ризик зараження COVID-19

Усі сторони, задіяні у впровадженні заходів СП забезпечуватимуть виконання наступних заходів: адаптування робочих процесів для забезпечення соціального дистанціювання; коригування методів роботи (віддалена робота і гнучкий графік роботи, застосування відповідних профілактичних і захисних заходів (наявність умов і використання станцій миття рук, дезінфікуючих засобів, масок та іншого персонального захисного обладнання), а також  належного контролю медичних відходів (наявні окремі сміттєві баки для масок, рукавичок і використаних паперових рушників, і наявна належна практика поводження з відходами);

всі працівники та їхні сім'ї матимуть доступ до медичних закладів; усі сторони отримають докладні рекомендації щодо порядку дій в разі випадку захворювання або виявлення симптомів, які можуть бути ознаками вірусу COVID-19, на основі рекомендацій ВООЗ і національних нормативно-правових актів та правил; всі працівники матимуть доступ до Механізму розгляду скарг (МРС) на рівні УФСІ через онлайн-канали (електронна пошта, електронне звернення) та традиційні канали зв'язку (телефоном та поштою).

Для проведення громадських консультацій та залучення зацікавлених сторін будуть використовуватися віртуальні консультації з використанням онлайн-каналів зв'язку та соціальних мереж. Вся діяльність по залученню громадськості буде супроводжуватися відповідними заходами соціального дистанціювання. У ситуаціях, коли жоден з перерахованих вище засобів комунікації не відповідає цілям заходу, будуть вишукуватись можливості для відтермінування заходу на більш пізній час, коли буде можливе повноцінне залучення зацікавлених сторін

Оголошення, обговорення на зустрічі

При розміщенні оголошення, бажано великі літери та без технічних термінів.

* Приклади груп/осіб зацікавлених сторін субпроекту: мешканці територій, які можуть постраждати під час впровадження СП – сусідні житлові будинки, лікарні/поліклініки, персонал закладів первинної та вторинної медичної допомоги, представники місцевої громади, місцеві НУО, місцеві ЗМІ і так далі.

 
  1. ПЛАНУВАННЯ ЗАЛУЧЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН

 

Базові процедури виконані відповідно до вимог Регламенту діяльності УФСІ

У рамках Проекту УФСІ VII, УФСІ забезпечує процедури залучення зацікавлених сторін відповідно до положень Регламенту діяльності УФСІ. Згідно з цими процедурами 20.11.2019 було публічно оголошено конкурс субпроектів у рамках Проекту УФСІ VII на загальнодержавному рівні на веб-сайті УФСІ та на місцевому рівні на офіційному веб-сайті органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Пізніше в рамках Конференції представників громади відбулися громадські консультації/обговорення з питань впровадження запропонованого СП.

Планування діяльності із залучення зацікавлених сторін

Зацікавлені сторони проекту УФСІ VII можна розділити на дві групи відповідно до СЕС10: Сторони, на яких може вплинути субпроект, та Інші зацікавлені сторони.

Планування залучення зацікавлених сторін на рівні субпроекту та консультації із зацікавленими сторонами (фокус на сторонах, групах/особах, на яких може впливати проект)

ПВСП (за консультаційної підтримки УФСІ) готує План залучення зацікавлених сторін на рівні субпроекту для конкретних груп зацікавлених сторін СП, на яких може впливати СП, і які визначені в Таблиці 1 як Організації, групи/особи на яких може впливати субпроект. Шаблон Планування залучення зацікавлених осіб на рівні субпроекту (організацій, груп/осіб на яких може впливати субпроект) представлений нижче в Таблиці 2. Перед підготовкою Планування залучення зацікавлених осіб на рівні субпроекту ПВСП зазвичай проводить громадські консультації із зацікавленими сторонами, групами/особами (у будь-якій формі, придатній в умовах обмежень пандемії COVID-19, включаючи письмові онлайн-консультації, громадські слухання, семінари, фокус-групи, інтерв’ю тощо).

ESHS ризики та вплив субпроекту мають бути включені до теми консультацій. Порушені питання, запропоновані та узгоджені рішення, а також визначені відповідальні особи мають бути занесені до Таблиці 2.

 

Table 2. Планування на рівні Субпроекту та консультації із зацікавленими сторонами

Тема консультацій

Організації, групи/особи на яких може впливати субпроект

Підняті питання/ пропоновані та погоджені рішення

Прийнята форма для  консультацій

Дата та місце проведення консультацій

Відповідальна особа

1

2

3

4

5

6

Шум під час будівництва

лікарі та пацієнти амбулаторії

Обговорення робочих годин, коли працює електричний інструмент/Погодили, що відповідно до законодавства, роботи, пов’язані із шумом, будуть проводитись у робочі дні з 8:00 год  до  17:00 год., а у святкові та неробочі дні — не будуть проводитись. Підрядник попереджатиме мешканців заздалегідь (за день) про проведення таких робіт, шляхом розміщення оголошення на фасаді амбулаторії

Зустріч на об’єкті, інформування зацікавлених сторін

В день передачі будівельного майданчика підряднику

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

Відключення електроенергії, води

 лікарі та пацієнти амбулаторії

Підрядник повідомив, що роботи, які виконуватимуться на об’єкті не потребують відключення електроенергії, води в будинках, розташованих поруч

Зустріч на об’єкті, інформування зацікавлених сторін

В день передачі будівельного майданчика підряднику

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

Порушення рослинного покриву

лікарі та пацієнти амбулаторії

Підрядник діятиме тільки згідно з відповідними рішеннями у Проєкті.

 

Зустріч на об’єкті, інформування зацікавлених сторін

В день передачі будівельного майданчика підряднику

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

Пилоутворення при виконанні будівельних робіт

лікарі та пацієнти амбулаторії

Підрядник попереджатиме мешканців заздалегідь (за день) про проведення таких робіт, шляхом розміщення оголошення у під’їздах будинків

-тримати сміття від розібраних конструкцій в контрольованій зоні і збризкувати його водою, щоб зменшити пилоутворення

-зменшувати пилоутворення під час роботи пневматичними інструментами, постійно розбризкуючи воду та/або шляхом використання протипилових екранів

-тримати територію навколо об’єкта (тротуари,: автошляхи) чистими, щоб уникнути пилоутворення

Зустріч на об’єкті, інформування зацікавлених сторін

В день передачі будівельного майданчика підряднику

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

Можливий конфлікт через припинення надавання послуг амбулаторією на час проведення будівельних робіт

лікарі та пацієнти амбулаторії

Мешканці були проінформовані про перенесення закладу в інший корпус діючого медичного закладу.

 

Зустріч на об’єкті, інформування зацікавлених сторін

До початку впровадження СП

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

Ризик зараження COVID-19

Усі сторони, задіяні у впровадженні заходів СП забезпечуватимуть виконання наступних заходів: адаптування робочих процесів для забезпечення соціального дистанціювання; коригування методів роботи (віддалена робота і гнучкий графік роботи, застосування відповідних профілактичних і захисних заходів (наявність умов і використання станцій миття рук, дезінфікуючих засобів, масок та іншого персонального захисного обладнання), а також  належного контролю медичних відходів (наявні окремі сміттєві баки для масок, рукавичок і використаних паперових рушників, і наявна належна практика поводження з відходами);

всі працівники та їхні сім'ї матимуть доступ до медичних закладів; усі сторони отримають докладні рекомендації щодо порядку дій в разі випадку захворювання або виявлення симптомів, які можуть бути ознаками вірусу COVID-19, на основі рекомендацій ВООЗ і національних нормативно-правових актів та правил; всі працівники матимуть доступ до Механізму розгляду скарг (МРС) на рівні УФСІ через онлайн-канали (електронна пошта, електронне звернення) та традиційні канали зв'язку (телефоном та поштою).

Для проведення громадських консультацій та залучення зацікавлених сторін будуть використовуватися віртуальні консультації з використанням онлайн-каналів зв'язку та соціальних мереж. Вся діяльність по залученню громадськості буде супроводжуватися відповідними заходами соціального дистанціювання. У ситуаціях, коли жоден з перерахованих вище засобів комунікації не відповідає цілям заходу, будуть вишукуватись можливості для відтермінування заходу на більш пізній час, коли буде можливе повноцінне залучення зацікавлених сторін

До початку впровадження СП

Відповідальний за зустріч: представник підрядника –

;

Контроль: голова ПВСП- ;

Консультант з розвитку громад- К.Б.Кліменко

 

ПВСП (з підтримки УФСІ) заповнює Таблицю 2 у наданому форматі. ПВСП буде постійно контактувати з місцевими групами/особами зацікавлених сторін і періодично проводити консультації. Після кожної консультації Таблиця 2 має оновлюватися. За потреби ПЗЗС також буде оновлюватись.

Запланована діяльність на рівні проекту (фокус на Інших зацікавлених сторонах)

Планування залучення Інших зацікавлених сторін (виконується УФСІ) зазвичай однакове для різних СП і представлено в Таблиці 3.

 

Таблиця 3. Планування на рівні Проекту (фокус на інших зацікавлених сторонах)

 

Зацікавлені сторони

Метод залучення

Документи

Місце знаходження

Відповідальна особа

Дата

Уряд України в особі Наглядової ради УФСІ

УФСІ готує та надає на регулярній основі аналітичні матеріали, бюджети, плани, звіти для розгляду та затвердження НР. Регулярні засідання НР.

Перелік СП, річний бюджет УФСІ, плани та звіти

Місце засідання Наглядової Ради УФСІ

УФСІ

Відповідно до вимог Регламенту діяльності УФСІ та інших керівних документів УФСІ.

Донор: уряд Німеччини через Банк Розвитку KfW

USIF готує та надає на регулярній основі аналітичні матеріали, бюджети, плани, звіти для розгляду KfW та одержання незаперечень УФСІ надає підтримку KFW щодо контролі за виконанням заходів ESHS.

У відповідності до Графіку Звітування визначеного вимогами Окремої Угоди до Проектної та Фінансової Угоди.

Банк розвитку KfW

Телефон: +49 69 7431-4260

Факс: +49 69 74 31-3796

info@kfw-entwicklungsbank.de

Офіс KfW у Києві

Офіс № 1

Велика Васильківська вул. 44

01004 Київ

Україна

Телефон: +38 04 45 81 19 55

Факс: +380 44 289 1125kfw.kiew@kfw.de

УФСІ

У відповідності до Графіку Звітування визначеного вимогами Окремої Угоди до Проектної та Фінансової Угоди.

Члени місцевих громад – бенефіціарисубпроєкту

ПВСП представляє місцеву громаду і безпосередньо бере участь в управлінні всіма етапами циклу СП.

Регулярні засідання ПВСП.

Інформаційні дошки на об’єкті СП, залучення ПВСП допланування ESHS,

Механізм подання скарг на рівні СП,

Публікації на веб-сторінці УФСІ https://usif.ua/, місцевих ЗМІ таких як https://markivska-gromada.gov.ua 

/ (please, specifylocalmedia)

Громадські консультації з місцевими групами зацікавлених осіб

Протокол засідання ПВСП, актуальна інформація на стенді/дошці СП на об’єкті,

ПЕСМ, скарги,

оновленийПЗЗС за результатами консультацій, Протокол Комітету МРС, публікації на веб-сайті УФСІ та місцевих ЗМІ

 

Адреса об’єкту СП:Луганська обл., Старобільський район, с.Бондарівка, пров. Центральний, 2В

УФСІ

Відповідно до вимог Регламенту діяльності УФСІ та інших керівних документів УФСІ

Місцева влада та місцеве самоврядування

Робоча група включає представників місцевої влади і безпосередньо бере участь в управлінні всіма етапами циклу СП.

Регулярні засідання РГ.

Інформація на стенді/дошці СП на об’єкті

Протоколи засідань Робочої групи, ПЕСМ,

Скарги.

Публікації на сайті УФСІ та місцевих ЗМІ, спільні (з УФСІ) прес-конференції.

Адреса органу місцевої влади :

Луганська область, Старобільський район, смт Марківка, вул. Центральна, буд. 18
(будь ласка, зазначте адресу)

УФСІ

Відповідно до положень Регламенту діяльності УФСІ та інших керівних документів УФСІ 

 

 

 

 

 

 

7. МЕХАНІЗМ РОЗГЛЯДУ СКАРГ (МРС)

 

Закон України «Про звернення громадян» № 47 (1996) надає громадянам України право «звертатися до державних органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків» із зауваженнями, скаргами та пропозиціями щодо їх статутної діяльності, заявою чи клопотанням про реалізацію своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав та законних інтересів та скаргою на їх порушення».

У 2015 році Закон про звернення громадян посилено правом громадян подавати електронні петиції на відповідних порталах, створених з цією метою Адміністрацією Президента, Верховною Радою, Урядом («центральними органами»), сотнями місцевих органів самоврядування ( "місцевою владою").

 

СЕС10 Світового банку стверджує, що проблеми слід вирішувати негайно, використовуючи чіткі та прозорі процедури, які є прийнятними та легкими для виконання. Вони також мають стосуватися всіх верств населення, які постраждали, бути безкоштовними та не передбачати жодних витрат для заявників.

Скарги можуть свідчити про зростання занепокоєння зацікавлених сторін (реальних і очікуваних) і можуть посилюватися, якщо їх не виявити та не вирішити. Таким чином, управління скаргами є надзвичайно важливою складовою взаємодії зацікавлених сторін і важливим аспектом управління ризиками Проекту.

 

Субпроекти можуть мати низку потенційних негативних локальних впливів на людей та на довкілля в цілому. Скарги можуть бути викликані, але не обмежуючись, такими факторами:

- негативний вплив на місцеві громади, включаючи, але не обмежуючись, фінансовими втратами, фізичними збитками, іншими незручностями від будівництва чи експлуатації;

- місцеві ризики для здоров'я та безпеки;

- негативний локальний вплив на довкілля;

- Неприйнятна поведінка осіб, залучених до процесу реалізації Проекту (включаючи, але не обмежуючись, персоналом Підрядника).

 

Таким чином, розгляд скарг та забезпечення своєчасного вирішення проблем, що містяться в них, є вкрай необхідними для впровадження механізму розгляду скарг проекту (МРС).

У проекті УФСІ VII буде використовуватися МРС, який вже розроблено в рамках Системи управління якістю УСФІ (сертифікована відповідно до ISO 9001: 2015 для надання послуг державного управління, пов’язаних з реалізацією соціальних проектів, EAC 36, GmbHDeutscheGesellschaftzurZertifizierungvonManagementsystemenAugust-Schanz-Str., 21, 60433 FrankfurtaM, Німеччина). Усі пропозиції та скарги щодо питань ESHS, пов’язаних з Проектом УФСІ VII, будуть оброблятися в рамках чинного МРС УФСІ. Цей МРС передбачає обробку скарг на рівні центрального офісу, регіонального офісу та рівні місцевих субпроектів (див. нижче Схему 1 проекту МРС УФСІ VII). МРС УФСІ на рівні Центрального офісу та Регіональних представництв вже впроваджено та використовується для кожного Проекту УФСІ. Місцеві МРС на рівні субпроекту будуть реалізовані для кожного СП.

Схема проекту МРС УФСІ VII представлена ??нижче (схема 1)

Очікується, що більшість скарг буде стосуватися безпосередньо діяльності СП, а не проекту в цілому, і в більшості випадків їх можна буде вирішити безпосередньо в СП.

При цьому, незалежно від форми подання скарги, у тому числі в разі усного, телефонного звернення, проект відповіді готується на місцевому рівні протягом трьох робочих днів і надсилається до Головного офісу УФСІ для погодження, підписання, реєстрації та подальшого надсилання скаржнику.

 

Схема 1. МРС Проекту УФСІ VII

 

Фото без опису

 

Головний офіс УФСІ протягом трьох робочих днів розглядає проект відповіді, затверджує його або повертає на доопрацювання.

Керівник Регіонального представництва УФСІ протягом двох робочих днів доопрацьовує проект відповіді та повторно надсилає його до Головного офісу УФСІ для затвердження, підписання, реєстрації та надсилання скаржнику.

Якщо скарга є більш складною і не може бути вирішена на рівні СП, вона протягом трьох робочих днів з моменту реєстрації надсилається до Головного офісу УФСІ з обґрунтуванням неможливості прийняття такого рішення та переліком заходів, вжитих для вирішення такого питання. скарга.

Головний офіс УФСІ розглядає скаргу протягом трьох робочих днів, готує відповідь, підписує та надсилає її на адресу скаржника. Копія такої відповіді надсилається Керівнику Регіонального представництва УФСІ для ознайомлення та зберігання.

Скарга, що надійшла безпосередньо на адресу Головного офісу УФСІ, реєструється консультантом з адміністративних питань Головного офісу УФСІ та за рішенням керівництва передається для підготовки відповіді відповідним особам. Проект відповіді готується не більше семи робочих днів. У разі потреби до реагування залучаються інші зацікавлені особи.

Загальний термін надання відповіді скаржнику не повинен перевищувати 15 днів.

Надіслані відповіді зберігаються в Головному офісі УФСІ. Головний офіс УФСІ щомісяця готує інформацію про отримані скарги та заходи, вжиті для їх вирішення для подальшої звітності до KfW.

Цей МРС не перешкоджає доступу до адміністративних або судових засобів правового захисту.

МРС на рівні місцевих субпроектів включає Публікацію каналів скарг, Прийом та запис скарг, Розслідування справи, Рішення про реагування, Реєстр скарг, Моніторинг дотримання процедур.

ПВСП обирає комітет МРС СП. Комітет МРС, відповідальний за всі питання належного реагування на скарги на рівні СП. Місцевий консультант РП УФСІ надає підтримку діяльності комітету МРС.

Процедура МРС рівня СП додатково включатиме:

• Інформація про кожне реагування відповідного керівника на подані зауваження/скарги буде розміщена на сайті органів місцевої влади або місцевого самоврядування.

• Голова комітету МРС відповідатиме за управління поданими коментарями та комунікацію з громадськістю.

Підрядники/субпідрядники, які беруть участь у процесі будівництва, будуть залучені для впровадження МРС на будівельному майданчику відповідно до положень Тендерної та Контрактної документації.

КОНТАКТИ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ЗВЕРЕНЬ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ МРС

Усі заявки, скарги чи пропозиції щодо Проекту можна надсилати за наступними контактами Проекту: ГОЛОВНИЙ ОФІС USIF, СХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО, ПАРТНЕР З ВПРОВАДЖЕННЯ СУБПРОЕКТУ.

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ОСІБ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА МРС

 

Особа відповідальна за МРС

Ім’я

Контактна інформація

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС УФСІ

Олександра Гришко

Консультант з адміністративних питань та питань доброчесності

 ЦентральнийофісУкраїнського фонду соціальних інвестицій

Е-mail: o.hryshko@usif.ua

+38 (067500-99-22

+38 (044) 356-65-50

СХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО УФСІ

Ганна

Аладжальян

Головнйконсультант з розвитку громад,

Контактний телефон +38 066 592 64 62

Е-mail: h.aladzhalian@usif.ua

ПАРТНЕР З ВПРОВАДЖЕННЯ СУБПРОЄКТУ (відповідальна особа)

Тіщенко Олександр Борисович

 

Телефон +38 0999030054

Електроннапошта: bond_s_r@ukr.net

 

 

1Орхуська конвенція про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень та доступ до правосуддя щодо екологічних питань (Орхус, Данія, 25 червня 1998 р.). Конвенція надає права громадськості щододоступ до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя в процесах прийняття урядових рішень,питань, що стосуються місцевого, національного та транскордонного середовища. Вона зосереджена на взаємодії міжгромадскістю та державними органами. Це спосіб покращення мережі екологічного врядування, запровадження ефективних та надійних стосунків між громадянським суспільством та урядами та додавання нового механізму для розширення можливостей участі громадськості в процесі прийняття рішень і гарантування доступу до правосуддя шляхом:

«управління шляхом розкриття інформації», що веде до переходу до екологічно відповідального суспільства.


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь