Щодо виплат родинам військовослужбовців

Дата: 21.02.2023 22:24

На жаль, актуальним є питання щодо виплати одноразової грошової допомоги (ОГД) членам сімей загиблих військовослужбовців.

✍️ Наказом Міноборони №45 від 25 січня 2023 року затверджено зміни до Порядку виплати ОГД у разі загибелі (смерті) військовослужбовців ЗСУ.

ЗМІНИ СТОСУЮТЬСЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 15 000 000 гривень.

✍️ Право на отримання ОГД можна реалізувати з дня загибелі (смерті) військовослужбовця, тобто дати, вказаної у свідоцтві про смерть. У разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на її отримання, від її отримання, або якщо зазначені особи протягом трьох років не реалізували своє право, їхні частки розподіляються між іншими одержувачами. Вона розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з певними виключеннями.

✍️ Для отримання ОГД до необхідно особисто або через законного представника подати заяву до районного (міського) ТЦК та СП незалежно від місця реєстрації заявника.

❗️ Відтепер призначена сума одноразової грошової допомоги у Міноборони, військовій частині А0515, Державній спеціальній службі транспорту МОУ та підпорядкованих їм військових частинах виплачується поетапно:

▪️ на першому етапі – 1/5 від призначеної суми ОГД;

▫️ залишок невиплаченої суми ОГД (4/5 від призначеної суми) – щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.

📑 Документи для призначення та виплати, які оформлює військова частина:

▪️ витяг з наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу у зв’язку із загибеллю;

▫️ витяг з послужного списку особової справи про склад сім’ї загиблого;

▪️ грошовий атестат з інформацією про розмір виплаченої на дату загибелі (смерті) військовослужбовця додаткової винагороди.