Марківщина історична. Церква Святих Кирила і Мефодія

Дата: 18.04.2023 13:09

Фото без описуДрузі, сьогодні, у Міжнародний день пам’яток та визначних місць, відділ культури, національностей, релігій та туризму Марківської селищної ради пропонує онлайн екскурсію пам’ятками архітектури Марківщини.

Церква Святих Кирила і Мефодія у мальовничому й тихому селі Тишківка.

Орієнтовно побудована в 1905 – 1915 рр. у стилі модерну з елементами романської і староруської архітектури. Це восьмикутна будівля з арочними вікнами і восьмикінечними хрестами на віконницях нагадує храм Ордена Тамплієрів.

Цеглу різноманітної форми для будівництва храму виготовляли в самій Тишківці. Для цього поблизу майбутнього храму спорудили спеціальну міні-цегельню. Керамічну плитку для мозаїчної підлоги замовили на Харківському заводі Бергенгейма. Розписи та інші внутрішні роботи у кошторис не заклали. Після відкриття Кирило-Мефодіївської церкви і початку богослужінь про це мали подбати парафіяни.

У період Другої світової та за часів совєтів будівля використовувалась як зерносховище; скинуто хрести, зруйновано куполи. Згодом служби відновили.

У 2008 році храм внесено до Державного реєстру культурної спадщини України.

Ця велична споруда, яка береже вікову пам’ять про історію Марківського краю, зараз на межі зникнення. Дай, Боже, і їй, і нашому народові вистояти. І щоб передзвін церковних дзвонів лунав далеко над українським степом. Не набат. Благовіст.