"Дія" в дії

Дата: 17.05.2023 21:25

🏗 єВідновлення: що робити, якщо житло не відображається у «Дії»

Багато українців, які хочуть подати заяву на виплату допомоги не можуть цього зробити, бо «Дія» не відображає їх житло. Головною причиною є те, що пошкоджене майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), а це обов'язкова умова для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми єВідновлення.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України розповіли два способи, які допоможуть вирішити це питання.

✅ Для вирішення проблеми офлайн – зверніться до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді, який внесе дані в Реєстр, якщо вони не були внесені. За відсутності даних про нерухомість в реєстрі чи архівних складових направить запит до БТІ для підтвердження права власності. Перелік суб’єктів, які в умовах воєнного стану проводять державну реєстрацію, доступний за посиланням.

✅ Вирішити проблему онлайн можна подавши заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013 року, також можна на порталі «Дія» (обравши послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» та «Подати заяву»). Для цього потрібно:

• заповнити онлайн-форму на отримання послуги,

• завантажити необхідні документи у форматі PDF або JPEG, що містять відомості про зареєстровані речові права на об'єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року,

• перевірити сформовану заяву та підписати її кваліфікованим електронним підписом.

👉 Детальніше про єВідновлення можна дізнатися на сайті програми, на спеціальній урядовій гарячій лінії 1545 (кнопка 2) або у чат-боті.