Сьогодні – річниця визволення Марківки від німецько-фашистських загарбників. Знов січень. Наші селище, область знов прагнуть звільнення

Дата: 14.01.2024 08:48

Фото без описуЦі січневі дні мають для марківчан особливе історичне значення. В ніч з 13 на 14 січня 1943 року від німецько-фашистських загарбників було звільнено Марківку. А вже 16 січня – весь на той час Марківський район.

Коли темрява вкрила Марківщину, захисниками було здійснено обхідний маневр, завдано нищівного удару противнику. Всю ніч тривали кровопролитні бої. В результаті села Кризьке та Герасківка двічі переходили з рук в руки. Гераськівку, як і центральну вулицю Марківки, ворог спалив майже вщент. На ранок 14 січня загарбник відступив.

До початку повномасштабного вторгнення січневими днями Марківщина в дружньому колі відзначала звільнення в роки Другої світової війни. Зараз її вірні сини та доньки знов, не шкодуючи ні сил, ні життя, боряться за свободу, незалежність, за мир і повернення місцевим жителям законного статусу вільних громадян.

І їм це обов’язково вдасться. Бо Марківщина – це Україна. З річницею звільнення, наша мала батьківщина! Перемога знову буде за нами!

З повагою Марківська селищна військово адміністрація