З Днем державного герба України, шановна марківська громадо!

Дата: 19.02.2024 09:19

Фото без описуТризуб має тисячолітню історію. У вигляді державної символіки його використовували князі часів Київської Русі.

Золотий тризуб на синьому фоні можна знайти на листівках УПА, гербі УНР та на одязі мітингувальників проти радянського режиму.

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті.

Відновивши незалежність 1991 року та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.

Російська агресія в Криму і на сході країни розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Нині він об'єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український Тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Тож зі святом, шановні земляки! Нехай цей день надає всім нам сил та спонукає до рішучих дій та рухає до найзаповітнішої мрії про перемогу та мир.

З повагою Марківська селищна військова адміністрація