Чорнобиль – біль та трагедія багатостраждальної України

Дата: 26.04.2024 08:00

Фото без опису

Здається, про Чорнобиль сучасники знають все. Втім, досі є й засекречені дані. Ось кілька фактів, виявлених понад три десятки літ після трагедії

➡️Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі. Це в 30 з лишком разів більше, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

➡️Для гасіння пожежі застосовувалися вертольоти, що скидали спеціальні суміші для гасіння і запобігання ланцюговій реакції, пісок і глину. Надалі виявилося, що вони, можливо, ще більше підвищили температуру реактора.

➡️Одразу після аварії майже 8,5 млн. людей дістали опромінення. Близько 155 тис. кв км територій було забруднено. З них 52 тис. кв км – сільськогосподарські землі.

➡️Реактор продовжував випромінювати радіацію ще три тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.

➡️На ліквідацію наслідків вибуху було мобілізовано 650 тисяч осіб. З них більше половини – з України.

➡️В лавах ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС перебував 151 представник Марківщини.

💙💛 Тоді, 38 років тому, ліквідатори не зважали на власну безпеку, не усвідомлювали наслідків для свого здоров’я. Мужньо протистояли смертоносному лиху.

Цим зберегли життя мільйонів людей. Довічна за це їм дяка і шана!